У Раді рекомендували Кабміну ввести нові податки для українців

Володимир Маркопольский 21, Жовтень 2019, 19:48 641
У Раді рекомендували Кабміну ввести нові податки для українців

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медстрахування, головою якого є “слуга народу” Михайло Радуцький, рекомендував Кабміну розглянути можливість введення нових податків і зборів.

Надходження від них депутати планують витратити на лікування пацієнтів з рідкісними захворюваннями (іншими словами – орфа, тобто частота яких не перевищує п’яти випадків на 10 тис. осіб). А грошей у бюджеті не вистачає, йдеться на сайті парламенту.Самі податки народні обранці планують стягувати з шкідливих продуктів (маються на увазі тютюнові вироби та солодкі газовані напої з підвищеним вмістом цукру) і реклами лікарських засобів.

Це, за задумом депутатів, дозволило б знизити негативний вплив самолікування і обсяги споживання цих самих продуктів.

Також в комітеті рекомендували уряду ввести нову бюджетну програму підтримки людей з орфа захворюваннями, а в наступні роки порадили передбачити 100% фінансування потреб людей з такими хворобами.

Ймовірно, таким чином в парламенті відреагували на прохання близько ста представників медичних організацій до президента забезпечити лікування орфа пацієнтів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нова команда Міністерства охорони здоров’я на третину скоротила бюджетні витрати на закупівлю ліків для орфа хворих (люди з рідкісними хворобами). Про це свідчать дані законопроекту про бюджет на 2020 рік.