Пентагон враховує уроки війни в Україні, розглядаючи можливе протистояння з Китаєм – Bloomberg

ДУМКА 26, Квітень 2023, 01:50 18607
Війна в Україні

Другий представник Пентагону заявив, що вторгнення Росії в Україну дає США цінні уроки для потенційного конфлікту з Китаєм, починаючи з необхідності створити можливості для постійного  виробництва та постачання боєприпасів і закінчуючи інноваціями в космосі.

Про це пише видання Bloomberg.

«Є багато переваг, які ми отримали для потенційного тихоокеанського виклику через український конфлікт», — сказала в інтерв’ю заступник міністра оборони Кетлін Хікс. «Зараз ми вчимося розвивати нашу промислову базу та вивчати цю промислову базу, яка протягом останніх 60 років перебувала в певному циклі свят і голоду».

Хікс вирішував одну з найбільших проблем, з якою зіткнулися США, оскільки планується забезпечити Україну зброєю та боєприпасами для відбиття вторгнення Росії: багато оборонних підрядників побоювалися нарощувати виробництво боєприпасів, якщо США вирішать припинити їх закупівлю рік чи два.

Спираючись на 14-місячний досвід війни в Україні, Пентагон намагався надати виробникам зброї більше передбачуваності за допомогою довгострокових контрактів.

Міністерство оборони також застосувало президентські повноваження для прискорення поставок зброї на Тайвань. Ці повноваження дозволяють йому відправляти наявні запаси зброї на острів, а потім замінювати їх пізніше.

«Ми думаємо про те, як використовувати ці повноваження прямо зараз для швидшої та більшої потужності доставки боєприпасів для забезпечення наших сил у Тихому океані», — сказав Хікс.

Як Україна, так і Росія зіткнулися з нестачею ключових боєприпасів під час конфлікту, а США спостерігали виснаження своїх власних запасів, оскільки вони надсилали поставки Україні.

52-річна Хікс є першою жінкою-заступником міністра оборони, затвердженою Сенатом, і контролює повсякденне управління найбільшою федеральною бюрократією. Іншим уроком є важливість космічної сфери для майбутньої війни.

Конфлікт підкреслив «неймовірну екосистему комерційних космічних інновацій» США, сказала вона Bloomberg News 21 квітня.

Під час війни ця екосистема допомогла підтримувати роботу Інтернету в Україні. Це дозволило українським силам точно виявляти цілі, надсилало зображення лінії фронту зовнішньому світу та створило безліч супутникових знімків, які проливають світло на дії російських військ.

«Це допомагає нам думати про можливості, у які найбільше доцільно інвестувати», — сказав Хікс.

З моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року США виділили Україні понад 35,4 мільярда доларів США. Ця допомога включає понад 1600 зенітних систем Stinger, виготовлених Raytheon Technologies Corp., і 10 000 протитанкових систем Javelin, виготовлених спільним підприємством Lockheed. Martin Corp і Raytheon.

З початку війни США 36 разів застосовували президентські повноваження щодо вилучення обладнання з існуючих військових запасів США, останнім часом у пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів.

Хікс додав, що конфлікт в Україні продемонстрував здатність США співпрацювати зі своїми союзниками, щоб чинити економічний «тиск» на агресорів, і підкреслив цінність обміну розвідданими.

«Можливість розмовляти з нашими союзниками, і навіть з Україною і навіть з Росією, заздалегідь, перед вторгненням, щоб сказати: «привіт, ми бачимо, що тут відбувається». Це справжня перевага», — сказала вона.

Незважаючи на те, що США продовжують озброювати Україну в Європі, за словами Хікса, їхня основна увага залишатиметься конкуренцією з Китаєм у Тихому океані.

«Ми не намагаємося зважувати між двома театрами. У нас є чітка стратегія, яка зосереджена на Китаї», — сказав Хікс, додавши, що немає платформ або систем озброєнь, які США не змогли б використовувати в результаті війни.

Хікс повторив попередні оцінки США про те, що Китай не планує неминучого нападу на Тайвань.

Деякі офіційні особи вказали на заяви Китаю про те, що країна хоче бути здатною до вторгнення до 2027 року, хоча і міністр оборони Ллойд Остін, і директор національної розвідки Авріл Хейнс заявили, що не бачать жодної атаки як неминучої.

«Ми зосереджені на тому, щоб керівництво КНР щодня прокидалося і говорило, що сьогодні не той день для здійснення агресії, яка загрожує інтересам США», — сказав Хікс, маючи на увазі офіційну назву Китаю — Китайська Народна Республіка. «На цьому ми зосереджені сьогодні, у 2027, а також у 2035 і 2045 роках».

Вона назвала наслідки для національної безпеки нещодавнього витоку секретних файлів із Пентагону «сумними». Раніше в квітні США висунули звинувачення 21-річному військовослужбовцю Національної гвардії ВПС штату Массачусетс у справі про найбільший витік секретів розвідки за десятиліття, включно з оцінкою війни в Україні.

Хікс сказав, що Пентагону необхідно «вийти в набагато більш закрите середовище» і що він уже вжив заходів для зменшення поширення секретних матеріалів серед військових.

У довгостроковій перспективі, за її словами, департамент працює над «стрес-тестуванням» систем, за допомогою яких армія США обробляє секретну інформацію. Мета полягає в тому, щоб забезпечити обмін розвідувальними даними з оперативних міркувань, одночасно переконавшись у відсутності контррозвідки чи внутрішньої загрози.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполучені штати шукають варіанти далекобійних систем, які можуть передаватися Україні, оскільки поки ракети ATACMS постачатися не будуть.