Україна закликала реформувати Радбез ООН

ДУМКА 21, Листопад 2018, 00:41 212
Україна закликала реформувати Радбез ООН

В нинішньому стані Рада безпеки ООН не здатна виконувати свої головні функції, гарантувати мир і потребує серйозного реформування, оскільки люди будуть продовжувати гинути через безсилля нинішнього механізму врегульовувати конфлікти.

Таку заяву зробив радник Постійного представництва України при ООН Едуард Фесько під час засідання Генасамблеї ООН, яке відбулося у вівторок, 20 листопада.

Дипломат зазначив, що в нинішньому стані Рада Безпеки не може вирішувати проблеми, які виникають перед світовою спільнотою в 21 столітті. Український представник заявив, що в даний час керівництво ООН не поспішає проводити реформування Ради безпеки, а в цей час по всьому світу гинуть люди, оскільки їм не можуть допомогти. Фесько підкреслив, що в України чітко зміцнилася думка про необхідність реформування Радбезу ООН в момент, коли вона сама в ньому перебувала в 2016-2017 роках. Дипломат додав, що якщо зараз не почати реформування структури, то вона може остаточно втратити свій авторитет і вплив на міжнародній арені.

Фесько заявив, що українська сторона відкрито пропонує почати консультації для обговорення всіх можливих варіантів реформування РБ ООН, щоб в майбутньому це мало конкретні результати. Дипломат зазначив, що Україна пропонує сконцентруватися на двох аспектах.

По-перше необхідно сформувати представництво, яке працюватиме в східноєвропейській регіональній групі. Дипломат зазначив, що для Києва дуже важливо, щоб до категорій обраних членів було надано одне додаткове місце. По-друге українська сторона неодноразово закликала переглянути роль вето в Радбезі ООН, оскільки дане питання є найбільш актуальним.

Він нагадав, що Росія є учасником конфлікту і в теж час має статус постійно члена Радбезу ООН, тому блокує будь-яку резолюцію, яка закликає її підтримувати мир і безпеку.

Український представник висловив надію, що в поточному році країни-члени ООН зможуть домовитися про початок реформування Ради безпеки.