Шевченківський суд не дозволив затримання росіян, що захопили кораблі в Керченській протоці

consaidin 19, Червень 2020, 07:32 941
Шевченківський суд не дозволив затримання росіян, що захопили кораблі в Керченській протоці

Шевченківський районний суд Києва відмовився дати дозвіл на затримання російських силовиків, які брали участь у захопленні 25 листопада 2018 року українських кораблів у Керченській протоці.

Зі свого боку прокуратура відмову судді так і не оскаржила.

Зокрема, судом було відхилено клопотання Офісу генпрокурора про надання дозволу на затримання командирів кораблів РФ “Дон” і “Суздалец” Олексія Саляева і Сергія Щербакова, а також співробітників прикордонного управління ФСБ Андрія Шеїна і Олексія Шатохіна в рамках заочного розслідування.

В ОГП просили про надання дозволу на затримання росіян – для доставки їх до суду, а також обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Слідство зазначало, що підозрювані скоїли акт агресії і здійснили напад на українські кораблі. Їх дії, як відомо, призвели до травмування двох і взяття в полон 24 українців, а також нанесення шкоди на 260 млн гривень.

За даними слідства, всі підозрювані росіяни ухиляються від кримінальної відповідальності, ховаючись в Криму, вони оголошені в розшук.

Однак суддя Тетяна Левицька “визнала недостатніми” ці заяви. На її думку, прокурори не надали доказів того, що росіяни дійсно переховуються від слідства і можуть йому перешкоджати. При цьому Офісу генпрокурора не оскаржив ці рішення в апеляції.

Як повідомлялося раніше:

25 листопада 2018 року в Керченській протоці корабель РФ протаранив буксир ВМС України, після чого Росія застосувала зброю і захопила три судна.

У полон потрапили 24 члени екіпажу, при цьому троє моряків отримали поранення. Окупанти незаконно помістили їх в московську в’язницю, звинувативши у “незаконному перетині державного кордону Росії”.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал ООН по морському праву, щоб довести незаконність дій РФ.

25 травня 2019 року трибунал ухвалив негайно звільнити всіх українців і три захоплених корабля, проте конкретних дій після цього не було.

Україна і Росія 7 вересня провели довгоочікуваний обмін полоненими за формулою 35 на 35. Літаки із звільненими приземлилися в Москві і Києві.

Україні віддали всіх захоплених Росією моряків і 11 політв’язнів.

17 листопада українські кораблі окупанти вивели з акваторії “Генмола” в Керчі. Вони пішли Керченською протокою у бік Чорного моря на зустріч зі рятувально-буксирним загоном ВМС України.

20 листопада в Очаків (Миколаївська область) прибули українські військові кораблі, які були захоплені Росією в листопаді 2018 року біля Керченської протоки.

Стало відомо, що Росія завдала трьом кораблям ВМС України, які були захоплені в листопаді 2018 року, збитки на суму понад 55,5 млн гривень.

Україна передала в Міжнародний трибунал з морського права меморандум в справі про захоплення Росією українських моряків і кораблів у Чорному морі в листопаді 2018 року.