Захід дає зрозуміти, що Україну захистить не НАТО, а проведення реформ

ДУМКА 16, Квітень 2021, 19:49 1361
Захід дає зрозуміти, що Україну захистить не НАТО, а проведення реформ

Президент США Джо Байден під час прес-конференції з приводу останніх дій Росії висловив глибоку стурбованість і закликав Кремль припинити нарощування військової потужності біля українського кордону.

Протягом останніх тижнів Росія почала перекидання військ до українського кордону, а пропаганда на російському ТБ і на окупованих територіях почала знову розкручувати образ ворога в особі України. Країни Заходу закликали російське керівництво припинити ескалацію конфлікту і нарощування віск біля кордонів України. У Кремлі в свою чергу заявили, що нарощування військ пов’язане з проведенням навчань і загрозою НАТО.

У свою чергу керівництво Німеччини і Франції, незважаючи на відкриті заклики до Кремля припинити ескалацію конфлікту, останнім часом намагається схилити Україну прийняти умови Кремля і піти на поступки. І якщо президент Франції Еммануель Макрон вже тривалий час стоїть на позиціях Кремля, то у Ангели Меркель ситуація ускладнюється майбутніми виборами, на яких її партія може зазнати поразки, а перемога “зелених” може поховати проект “Північний потік – 2”, заради якого нинішнє керівництво Німеччини витратило великий “політичний капітал”.

Рішучих дій на такі дії російської сторони чекали від США, де нещодавно президентом став Джозеф Байден, який неодноразово висловлював підтримку Україні за часів президентства Петра Порошенка. І дійсно, пізніше в Пентагоні заявили, що направлять в Чорне море свої кораблі, щоб підтримати Україну. Сам Джо Байден подзвонив президенту РФ Володимиру Путіну і запропонував зустрітися на території третьої країни, щоб поговорити про Україну.

Також США ввели нові санкції проти Російської Федерації, проте вони не стосуватимуться останніх подій навколо російської агресії, а були введені за втручання в американські вибори і кібератаки з боку Москви.

У Росії пообіцяли відповісти на санкції з боку РФ і перше, що зробили, закрили Керченську протоку для проходу військових суден, тим самим Кремль дав зрозуміти, що на санкції з боку США відповідатиме Україна, оскільки в Кремлі переконані, що саме Вашингтон, а не Київ управляє країною.

Український президент Володимир Зеленський постійно заявляє, що єдиним способом врятуватися від російської агресії може бути вступ України до НАТО, проте в Альянсі, за винятком кількох країн, дали зрозуміти, що поки про таку перспективу говорити рано. Українське керівництво в черговий раз закликали проводити реформи, зокрема це стосується реформування армії і спецслужб. До українського керівництва має нарешті дійти, що Захід завжди може допомогти, однак він не буде рятувати Україну від російської агресії ціною життя своїх солдатів, точно також як не буде проводити реформи для посилення країни, це повинні зробити самі українці. Однак, поки не видно, щоб в українському керівництві це розуміли.

Володимир Маркопольський для “Думка“.