Через закриття ринків обвалилися ціни на українські овочі. Фермери зупиняють збір врожаю

ДУМКА 28, Квітень 2020, 06:28 367
Через закриття ринків обвалилися ціни на українські овочі. Фермери зупиняють збір врожаю

Рішення уряду закрити продовольчі ринки боляче вдарило по українським фермерам.

Ціни на ранні овочі в українських господарствах обвалилися в 2,5-4 рази відразу ж після Великодніх свят. Деякі фермери Закарпаття та Херсона у зв’язку з відсутністю покупців вже зупинили збір врожаю. А ті господарства, які продовжують збирати овочі, кажуть, що кількість покупців з кожним днем зменшується.

«В Україні історично склалось, що рикни виконують дуже важливу роль у продажу вітчизняних  овочів та фруктів. В Україні тільки офіційно зареєстровано десятки тисяч фермерів дрібного та середнього формату, всі вони співпрацюють із продуктовими ринками або напряму, або через трейдерів. Система, яка була відпрацьована десятиріччями і яка дозволяла заробляти цілому прошарку представників аграрного  бізнесу, сьогодні майже не працює. Наслідки всі відчули дуже швидко – ціни на ранні овочі вже не покривають вартості їх вирощування та збирання. Те саме очікує і виробників ягоди», – каже Іван Федишин, директор найбільшого в Західному регіоні України регіонального аграрного центру «Шувар».

За даними аналітиків, за станом на 24 квітня 2020 року господарства Закарпаття та Херсонської області готові продавати редиску по 3-4 грн / кг (0,10-0,12 EUR / кг), а ціни на огірок обвалилися до 7-8 грн / кг (0,24-0,27 EUR / кг). Це найнижчий рівень цін за всю історію незалежної України станом на кінець квітня.

“Закриття ресторанів і санаторіїв стало для нас першим і досить болючим ударом – ці заклади були одними з головних покупців ранніх овочів, особливо листових салатів. З минулого тижня не працюють продуктові ринки, ми майже залишилися без покупців. Сумно дивитися на те, як гине урожай в теплицях, але ми не можемо собі дозволити додаткові витрати, коли немає попиту взагалі “, – розповів фермер із села Заріччя Закарпатської області.