Рівень бідності в Україні зріс до 51%

ДУМКА 27, Січень 2021, 12:10 85
Рівень бідності в Україні зріс до 51%

За підсумками першої половини 2020 року рівень бідності в Україні становив 51%.

Таку оцінку Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ озвучила директор Інституту Елла Лібанова.

“Це Оцінка за останніми даними Держстату про доходи і споживання, за якими ми ведемо моніторинг. Зараз цей показник, ймовірно, вище”, – уточнила Лібанова.

За її словами, показник рівня бідності, який розраховує ІДСІ, заснований на” розрахунковому прожитковому мінімумі ” – станом на середину 2020 року він становив 3845 грн. Водночас “офіційний” мінімум, яким оперує Мінсоцполітики нижче-2027 грн.

Лібанова зазначила, що в 2020 році бідність в Україні збільшилася, оскільки багато українців втратили доходи через карантин. Вона уточнила, що для бідних людей в Україні характерні такі особливості:

– відсутність вищої освіти (рівень бідності серед громадян з вищою освітою-11%, серед громадян тільки з середньою освітою – 29%);
– робота з неповним робочим днем або тижнем;
– зарплата, яка межує з мінімальною (з 1 січня 2021-6000 грн);
– багатодітні сім’ї.

“Двоє працюючих батьків не можуть повністю забезпечити двох дітей – навіть за низькими українськими стандартами. Тобто народження другої дитини створює дуже серйозний ризик бідності. Майже всі багатодітні сім’ї в Україні бідують”, – підсумувала Лібанова.

Зазначимо, що моніторинг показників бідності за даними дев’яти місяців 2019-го свідчив про позитивну динаміку. Зокрема, рівень бідності за цей період склав 41,4% проти 45% у відповідному періоді 2018 року.