Україна почала закуповувати електроенергію з Росії

Ірина Дубровська 1, Лютий 2021, 20:31 52
Україна почала закуповувати електроенергію з Росії

Дві компанії отримали доступ до міждержавних перерізів для імпорту електроенергії з Росії в лютому 2021 року. Україна 1 лютого може імпортувати 1 млн кВт-год електроенергії з РФ.

Про це свідчать дані на Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E, повідомляє Думка.

Так, 1 лютого з 12:00 до 15:00, а також з 20:00 до 21:00 планується постачати по 200 МВт-год. на годину. З 21:00 до 23:00 планується постачати по 100 МВт-год на годину.

За результатами добових аукціонів НЕК “Укренерго”, поставки здійснюватиме компанія “ОНК-Груп”.
ТОВ “НЕК” належить Олександру Притиці – колишньому топменеджеру облгазів Дмитра Фірташа. До газового бізнесу Притика працював разом з нинішнім главою НКРЕКП Валерієм Тарасюком в компанії VS Energy. За даними “Інтерфакс-Україна”, Бенефіціарами ТОВ “Стімекс” (по 50%) є Ольга Дячик і Сергій Дружук, який раніше працював генеральним директором в “ПАККО Холдинг” – рітейлери і оператори магазинів “Вопак” і “Пакко” в Західній Україні.

Нагадаємо, з 3 січня 2021 року Україна почала імпорт з Білоруської АЕС режиму Олександра Лукашенка, побудованої на гроші Росії на півночі Білорусі. Завдяки поставкам в Україну АЕС вперше вийшла на повну потужність. У січні 2021 року з Білорусі в Росію було поставлено понад 200 млн кВт год, що еквівалентно роботі одного енергоблоку Рівненської АЕС протягом майже місяця. 27 січня енергетичний комітет парламенту схвалив законопроєкт про заборону імпорту з Росії та Білорусі.