В Україні дефіцит “бебі-боксів”: яким областям не вистачає

Ірина Дубровська 4, Серпень 2020, 16:02 129
В Україні дефіцит “бебі-боксів”: яким областям не вистачає

З вересня 2018 року “пакет малюка” в Україні отримали понад 518 тисяч дітей, або 94% від загальної кількості новонароджених.

Про це йдеться у відповіді Міністерства соціальної політики. З початку 2020 року видано 135 133 пакетів, в той час як народилося 161 033 дитини.

Станом на 30 липня в регіонах країни налічується ще 13 868 бебі-боксів.

При цьому в Дніпропетровській, Луганській, Харківській, Херсонській областях та місті Києві наявних “пакунків малюка” недостатньо для забезпечення всіх новонароджених. А в восьми регіонах їх немає зовсім – це Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Київська, Рівненська і Тернопільська області.

“Уряд прийняв рішення з 1 вересня 2020 по 31 грудня 2021 почати реалізацію проекту” Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакет малюка”. Передбачається ввести цільову грошову компенсаційну виплату в розмірі 5 тис. Грн шляхом її перерахування на поточний рахунок батьків (опікунів, патронатного вихователя), у яких народилася дитина, зі спеціальним режимом використання “, – пояснили в міністерстві.

Батьки або опікуни мають право звернутися за допомогою в протягом 12 місяців з дня народження дитини і самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, а також засобів гігієни для породіль, підкреслили в Міністерстві соціальної політики.

Минсоцполитики о "пакетах малыша"

29 липня Кабінет міністрів замість видачі “пакунків малюка” ввів одноразову виплату 5000 гривень на одного новонародженого.