Зеленський розглянув емісію грошей, запропоновану Радою

Ірина Дубровська 11, Червень 2020, 10:55 122
Зеленський розглянув емісію грошей, запропоновану Радою

Президент України Володимир Зеленський 12 травня на нараді за участю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянув питання емісії грошей.

Про це повідомило джерело в Офісі президента.

Крім Зеленського та Шмигаля, у нараді взяли участь секретар Ради національної безпеки і оборони Анатолій Данилов, міністр фінансів Сергій Марченко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, а також представники ОП і НБУ.

Основна тема, яка там обговорювалася, — значно більший обсяг дефіциту бюджету, ніж очікувалося.
НБУ спрогнозував ймовірність зростання втрат держбюджету в порівнянні з тими, які очікуються зараз
Читайте також:

НБУ спрогнозував ймовірність зростання втрат держбюджету в порівнянні з тими, які очікуються зараз

«На нараді пропонували різні шляхи вирішення проблеми, включаючи емісію грошей», — повідомило джерело.

У комітеті підрахували, що макроекономічні показники дозволяють зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 млрд грн. По 100 млрд грн з цієї суми буде направлено на три великі програми.

Перша — фінпідтримка громадян з метою стимулювання попиту на продовольчі товари. Планується запровадити тимчасовий універсальний базовий дохід у розмірі 3 тис. грн на кожну особу на період виходу з карантину та економічної кризи.
Друга — безкоштовне й безумовне кредитування малого та середнього бізнесу для виплати зарплат і збереження робочих місць.
Третя — частину грошей буде направлено на відновлення галузі електроенергетики та інвестиції у будівництво інфраструктури.

Водночас, кажучи про результати наради, співрозмовник видання зазначив, що дієвих способів для врегулювання ситуації з дефіцитом держбюджету поки не знайдено.

Контекст. За даними Держказначейства, дефіцит держбюджету-2020 в першому кварталі становив 32,7 млрд грн.

У квітні Рада прийняла зміни до держбюджету-2020, знизивши доходи і збільшивши витрати через ситуацію з пандемією коронавіруса COVID-19.