У Туреччині знайдена стародавня копія всесвітньо відомого Колізея

У Туреччині знайдена стародавня копія всесвітньо відомого Колізея

Володимир Маркопольский 27, Лютий 2021, 13:10 208

На заході Туреччини археологи розкопали стародавню арену, за своїми характеристиками і функціональним призначенням дивно схожу на всесвітньо відомий римський Колізей.

Як повідомляє Daily Sabah, відкриття було зроблено в районі Назіллі, Західна провінція Айдин. Археологи розкопали там поки тільки частину монументальної споруди, яка, на їхню думку, є древнім амфітеатром.

Це величезна споруда приблизно на 80 відсотків знаходиться під землею. Але навіть попереднє дослідження показало, що воно являє собою унікальний приклад Східно-римської архітектури на території сучасної Туреччини.

Важливість знахідки полягає і в тому, що знайдений амфітеатр разюче нагадує всесвітньо відомий римський Колізей. Він був частиною стародавнього міста Мастаура, розкопки в якому стартували відносно недавно.

Читайте також: Археологи за допомогою лазера відновили давньоримську фреску

Згідно із заявою місцевої влади, знайдений амфітеатр за своїми розмірами дуже близький до Колізею. Останній є найбільшим з усіх збережених стародавніх амфітеатрів. Його довжина становить 188 метрів, а ширина – 156 метрів. Знайдена арена, на думку турецьких археологів, має приблизно такі ж розміри.

Подібні амфітеатри і раніше знаходили в Туреччині, в тому числі в сусідньому з Айдином місті Ізмірі і в Чанаккале, на півночі країни. Однак більшість таких споруд практично повністю зруйновані. В даному ж випадку об’єкт був довгий час прихований землею, тому, ймовірно, ступінь його збереження може виявитися дуже високою.

“Це може бути єдина повністю збережена арена тут, в Туреччині, – говорить Умут Тунджер, глава Управління культури і туризму в Айдині. – Споруда збереглася, оскільки вона була похована під землею протягом дуже багатьох років. Основні елементи ми бачимо вже зараз, але вже цієї весни плануємо розкопати набагато більше”.

Читайте також: Нещодавно археологи показали, як виглядав найдавніший протез

За його словами, своєю конструкцією знайдений об’єкт також помітно відрізняється від інших арен, відомих в Туреччині: він має повністю овальну форму. Тому археологи припускають, що ця споруда використовувалася для проведення в Мастаурі спортивних ігор, причому відбувалося це близько 1800 років тому. Крім того, амфітеатр, ймовірно, використовувався і для гладіаторських боїв.

Об’єкт розташований на ділянці, покритому оливковими і фіговими садами. Є думка, що сади були розбиті тут і в давнину. До слова, ще один древній амфітеатр був виявлений в 2019 році в південній провінції Адана.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги