НАБУ оголосило в розшук нардепа від “Слуги народу” Кузьміних

ДУМКА 3, Лютий 2022, 15:29 2321
НАБУ оголосило в розшук нардепа від “Слуги народу” Кузьміних

3 лютого 2022 року Національне бюро оголосило в розшук народного депутата України, викритого на отриманні 558 тис.грн неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що рішення прийнято через систематичну неявку підозрюваного на виклики правоохоронних органів, відсутність його за місцем проживання, приховування від детективів НАБУ.

Нагадується, що нардепа викрили “на гарячому” 28 січня 2022 року. 31 січня 2022 року Генеральним прокурором підписано повідомлення про підозру за ч.2 ст. 369-2 КК вказаному народному депутату.

“Відповідно до приписів ст.111 та 135 КПК України вказане повідомлення про підозру направлено за місцем роботи — до Верховної Ради України та за відомими місцями проживання та реєстрації, тож з 31 січня 2022 року народний депутат у розумінні Кримінального процесуального кодексу України набув статусу підозрюваного, що відповідно до статті 42 КПК України покладає на вказану особу низку обов’язків, зокрема прибути до слідчого, прокурора або до суду на першу вимогу”, – зазначають у НАБУ.

Також повідомляється, що хоча підозрюваному належним чином повідомили заздалегідь про дати, час і місце запланованих процесуальних дій, повістки про виклик народний обранець проігнорував.

31 січня 2022 року, захисник нардепа повідомила по телефону слідству, що депутат перебуває в закладі охорони здоров’я і на виклик не прибуде. Однак ні сам нардеп, ні його захисник відмовляються повідомити слідство про заклад охорони здоров’я, в якому нібито знаходиться підозрюваний. Таким чином, дії підозрюваного щодо ухилення від явки та неповідомлення про місце свого знаходження носять характер приховування від органів досудового розслідування, таким чином є безумовною підставою для оголошення його в розшук.

Нагадаємо, нардеп” Слуги народу ” Сергій Кузьміних був затриманий при отриманні хабара. За інформацією НАБУ, нардеп отримав 558 тис. грн за сприяння в укладанні контрактів між приватними компаніями і лікарнею в Житомирській області.