Порошенко привіз на Прикарпаття дизель-генератори, помпи для відкачування води та кошти на техніку. Фото

Ірина Дубровська 28, Червень 2020, 22:33 959
Порошенко привіз на Прикарпаття дизель-генератори, помпи для відкачування води та кошти на техніку. Фото

Дизель-генератори, помпи для відкачування води і гроші на техніку, – Порошенко привіз допомогу постраждалим від повені на Прикарпатті.

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко приїхав на Прикарпаття у постраждали від руйнівної повені населені пункти, щоб власними очима побачити масштаби біди.

Команда Порошенка побувала в Надвірнянському районі, куди привезла дизель-генератори та помпи для відкачування води, інформація з посиланням на прес-службу політсили.

В селі Чорний Потік, який велика вода фактично відрізала від цивілізації, люди вже кілька днів змушені обходитися без електроенергії та зв’язку. Розмова з прикарпатцями вийшов дуже емоційним. Місцеві жителі після стихійного лиха потребують не лише матеріальної допомоги, а й психологічної та моральної підтримки. Люди налякані стихією і невідомістю – як їм жити далі.

“Ми почули, що власними зусиллями, на жаль, поки що без допомоги влади частина села простягнула світло, і у частини села вже є електрика, а у частини – ні, живе сьогодні без світла. Вчора наша команда передала один дизель-генератор, і сьогодні привезла другий. Щоб, поки не протягнемо світ, у людей була можливість отримати електрику з дизель-генератора. Попросили, щоб ми привезли мотопомпу для відкачування води. Ми привезли і це”, – повідомив Порошенко.

Він також зазначив, що надана фінансова допомога для оплати важкої будівельної техніки для відновлювальних робіт. “Просили, щоб терміново знайти важку техніку, яку влада поки не привернула і невідомо, коли приверне. Сьогодні ми оплачуємо техніку для того, щоб був грейдер, був екскаватор, були вантажівки”, – повідомив Порошенко.

Як розповіли селяни, подібного до повені тут не пам’ятають мінімум останні півстоліття.

“Ми зараз підемо подивимося, і у вівторок, післязавтра, на засіданні погоджувальної ради парламенту ми поставимо питання про негайне виділення коштів і зусиль для того, щоб відновити повідомлення з Чорним Потоком і з усіма селами, які сьогодні заблоковані на Прикарпатті. Ми – разом з вами. Ми – єдина команда. І слово “солідарність” означає, що ми разом. І ми один одному повинні допомогти. Сьогодні ви можете розраховувати на нашу допомогу”, – підкреслив Петро Порошенко.

Він зазначив, що після огляду руйнувань буде складений детальний план необхідних заходів і обсягів допомоги. “Ми разом подивимося, складемо план, що потрібно зробити. У кого немає будинків – ми повинні терміново виділити фінансову допомогу на те, що якщо можна, то відновити, якщо немає – то переселити”, – пояснює Петро Порошенко.

Дизель-генераторы, помпы для откачки воды и деньги на технику, - Порошенко привез помощь пострадавшим от наводнения на Прикарпатье 01
Дизель-генераторы, помпы для откачки воды и деньги на технику, - Порошенко привез помощь пострадавшим от наводнения на Прикарпатье 02
Дизель-генераторы, помпы для откачки воды и деньги на технику, - Порошенко привез помощь пострадавшим от наводнения на Прикарпатье 03
Дизель-генераторы, помпы для откачки воды и деньги на технику, - Порошенко привез помощь пострадавшим от наводнения на Прикарпатье 04

Дизель-генераторы, помпы для откачки воды и деньги на технику, - Порошенко привез помощь пострадавшим от наводнения на Прикарпатье 05

Нагадаємо, в результаті повеней, від яких постраждали Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська та Закарпатська області, за офіційними даними, загинули три людини, ще один – вважається зниклим без вісті.

В результаті паводку на Західній Україні постраждали 250 населених пунктів в п’яти областях. Уряд вже виділив на подолання наслідків негоди понад 700 млн грн. Це допоможе провести евакуацію, надати постраждалим допомогу і надати житло.