У Запоріжжі сталися сутички між учасниками акції “Полк Победы” і проукраїнськими активістами

ДУМКА 9, Травень 2020, 18:17 98
У Запоріжжі сталися сутички між учасниками акції “Полк Победы” і проукраїнськими активістами

Члени організації “Полк Победы” у Запоріжжі вирішили провести червонопрапорний автопробіг на честь Дня Перемоги, проукраїнські активісти стали зривати з їхніх автомобілів символіку, у підсумку сталася сутичка.

В автопробігу взяло участь приблизно 30 автомобілів із червоними прапорами. Автоколона проїхала по центральному проспекту Запоріжжя і зупинилася біля алеї Бойової Слави, де перебували жителі міста з державними прапорами України.

Проукраїнські активісти зняли з низки автомобілів “Полка Победы” червоні прапори, після чого між опонентами виникла суперечка.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею “поширення комуністичної і нацистської символіки та пропаганда комуністичного і нацистського тоталітарних режимів”, пише агентство.

У пресслужбі Нацполіції Запорізької області повідомили, що 6 травня в Дніпровський відділ поліції Запоріжжя надійшло повідомлення, що житель міста 1974 року народження у Fаcebook закликав до виготовлення і розповсюдження комуністичної та нацистської символік і пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів. Він назвався членом однієї з російських неурядових структур.

Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України “виготовлення і розповсюдження комуністичної та нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів”.

У ніч на 9 травня правоохоронні органи провели обшуки в осіб, причетних до місцевої організації “Полк Победы”. Було вилучено понад 1200 примірників газети “Полк Победы 1945–2020”, приблизно 450 захисних масок червоного кольору з жовтою зіркою, більше ніж 70 червоних прапорів із написами “Полк Победы” і “75 лет Великой победы”, червоні і георгіївські стрічки, кепки, вітальне звернення з друкованим текстом “Москва”, приблизно 100 грамот та наказів до 9 травня, портрети радянських