ДБР завело справу на журналіста Юрія Бутусова

ДУМКА 28, Листопад 2021, 18:34 41
ДБР завело справу на журналіста Юрія Бутусова

Слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці в соцмережі “Фейсбук”, в рамках розпочатого кримінального провадження.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

“28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, де він робить постріли з гаубиці Д-20 калібру 152 мм.він супроводжує свій постріл словами: “по окупантам – вогонь”. Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоди інформаційній безпеці української держави і дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну, – йдеться в повідомленні.

У ДБР підкреслили, що всі обставини публікації і запису відео пострілу з гармати, викладеного Юрієм Бутусовим, будуть перевірені.

“У тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також з речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих) і статті 437 КК (планування, підготовка, розв’язання і ведення агресивної війни). Будуть перевірені також можливі посадові порушення тими особами, які допустили цивільну особу до відповідного озброєння. За попередніми висновками, подія сталася за межами зони ООС. Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки”, – підкреслили в ДБР.