У «Слузі народу» заявили, що закон про особливий статус Донбасу буде узгоджуватися з РФ

Ігор Богун 4, Жовтень 2019, 16:06 338
У «Слузі народу» заявили, що закон про особливий статус Донбасу буде узгоджуватися з РФ

Підготовкою законопроекту про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей буде займатися Верховна Рада за сприяння Офісу президента. При цьому позиція по документу буде узгоджуватися з Росією.

Про це заявив в коментарі журналістам голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва (фракція “Слуги народу”) Богдан Яременко, інформує агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Готувати (законопроект, – ред.) буде Верховна Рада України. Немає жодних сумнівів, що оточення президента, його радники, співробітники Офісу президента будуть задіяні в цій роботі, оскільки вони є учасниками переговорів із РФ, носіями знань про те, які умови окреслені, і з посередниками міжнародними, і Російською Федерацією як державою, котра може диктувати нам умови, оскільки її війська знаходяться на нашій території. Йдеться про консультаційні послуги, про надання пропозицій. Вирішальне слово – за Верховною Радою”, – зазначив Яременко.

Нардеп не став уточнювати, хто буде вносити в ВР таку законодавчу ініціативу (зокрема, чи буде це Володимир Зеленський), додавши, що зараз найважливіше – розпочати “мирні переговори”.

“Вони повинні початися. Вони повинні дати якийсь результат. Немає стовідсоткової впевненості ні в тому, що вони розпочнуться, ні в тому, що результат буде успішним. Ми до цього прагнемо. Але ми розуміємо, що у нас дуже складний опонент”, – заявив він.

Яременко додав, що не може гарантувати, що законопроект про особливий статус Донбасу буде виноситися на референдум. Він також поінформував, що документ буде узгоджуватися з російською стороною.

“Інша проблема полягає в тому, що все, що стосуватиметься статусу Донбасу, як ми приймемо ці закони в Раді, це буде не тільки рішення Верховної Ради, але це буде узгоджена з Росією позиція. І наші спроби винести це питання (про особливий статус Донбасу, – ред.) на референдум теоретично можуть бути сприйняті Росією як спроба України не виконувати свої зобов’язання. І це може зірвати мирні домовленості. Ми повинні враховувати і таку можливу реакцію Росії. Тому я як політик не можу гарантувати, що це питання буде виноситися на референдум”, – наголосив нардеп.