Зеленський примусив звільнитись голову АМКУ за оштрафованого через схеми тютюнового монополіста

consaidin 2, Липень 2020, 08:16 167
Зеленський примусив звільнитись голову АМКУ за оштрафованого через схеми тютюнового монополіста

Президент Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента змусив голову Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва написати заяву про відставку. Про це, посилаючись на кілька поінформованих джерел, повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Терентьєв очолив АМКУ в травні 2015 року. До цього працював у компаніях «Арселорміттал Кривий Ріг», «МЕТРО Україна», «JTI Україна», Bristol Myers Squibb в Україні і DML-Law consulting.

За його даними, причина такого рішення – штраф на 6,5 млрд грн, яким АМКУ покарав тютюнового монополіста «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») і українських виробників сигарет за змову. ЗМІ пов’язують «Тедіс» з Борисом Кауфманом. А саму схему, за їх даними, створили ще при президенті-втікачі Вікторі Януковичі у 2011 році. Штраф Антимонопольного комітету змусив би «Тедіс» поступитися місцем в дистрибуції сигарет і пустити на український ринок інших гравців.

«Можна припустити, що Кауфман зумів домовитися з усіма силовиками, з усім оточенням президента, і, як стало очевидно сьогодні, тютюнова монополія отримала підтримку самого Зеленського. Президент на стороні продавця сигарет, який вибудував систему з допомогою СБУ і МВС, і відчуває себе абсолютно захищеним від будь-яких штрафів», — зазначає Бутусов.
Тепер питання про відставку Терентьєва повинні винести на розгляд Верховної Ради. За даними Бутусова, на місце голови Антимонопольного комітету претендують перший заступник голови відомства Ольга Піщанська і уповноважена АМКУ Ірина Копайгора. Обидві з Кривого Рогу – батьківщини Зеленського.

Довідка

Антимонопольний комітет України підконтрольний президенту та підзвітний Верховній Раді. Голова АМКУ призначається та звільняється президентом за згодою парламенту. Строк його повноважень складає 7 років. Звільнити голову АМКУ раніше цього терміну можна лише у разі «вчинення ним злочину та у зв’язку з неможливістю виконання обов’язків за станом здоров’я». Також голова АМКУ має право подати у відставку, проте його звільнення не тягне за собою складання повноважень державними уповноваженими.

До складу керівництва АМКУ, крім голови комітету, входять також вісім державних уповноважених. З їх числа призначаються перший заступник та два заступники голови відомства. Заступники голови АМКУ призначаються президентом після відповідного подання прем’єр-міністра. Пропозиції прем’єр-міністрові щодо кандидатур заступників та держуповноважених вносить голова АМКУ. Звільнення держуповноважених відбувається за указом президента.