Асоціація міст України вимагає у Зеленського припинити тиск на місцеве самоврядування

ДУМКА 9, Травень 2020, 18:52 71
Асоціація міст України вимагає у Зеленського припинити тиск на місцеве самоврядування

Правління Асоціації міст України звернулося до Володимира Зеленського, як до гаранта Конституції, про припинення безпідставного тиску на місцеве самоврядування і забезпечення спільної роботи центральних органів влади і органів місцевого самоврядування в боротьбі з епідемією коронавіруса і економічною кризою.

У зверненні йдеться про те, що Правління АМУ вважає неприпустимим протистояння центральної влади та місцевого самоврядування. АМУ пропонує надати органам місцевого самоврядування право, у визначених законом і урядом межах, пом’якшувати умови карантину для громадян і суб’єктів господарювання. Адже саме органи місцевого самоврядування відповідальні перед громадами за ситуацію в муніципалітетах і повинні мати можливість на місцях приймати рішення в залежності від конкретної ситуації в суспільстві.

В Асоціації міст відзначається, що основним завданням центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є спільна робота зі створення умов для процвітання громад і, як наслідок, держави.

“Але в 2020 році істотно зросла кількість порушених кримінальних справ проти представників місцевого самоврядування, обґрунтованість яких викликає великі питання. В умовах економічної кризи і пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, коли місцеве самоврядування забезпечує життєдіяльність міст, селищ і сіл, тиск правоохоронних органів і прокуратури несе пряму загрозу безпеці та життю громадян України, оскільки фактично паралізує роботу муніципалітетів з надання відповідних послуг “, – підкреслили в організації.

АМУ висловлює переконання, що в нинішніх умовах державна влада і місцеве самоврядування повинні діяти спільно і узгоджено, щоб убезпечити громадян України від поширення коронавірусної хвороби і зниження впливу наслідків економічної кризи на добробут кожного українця.