Голова РНБО підтримує відмову від кирилиці та перехід на латинку

ДУМКА 12, Вересень 2021, 19:49 3274
Голова РНБО підтримує відмову від кирилиці та перехід на латинку

Він сказав, що це одна з фундаментальних речей, оскільки вважає, що в Україні мають бути обов’язковими українська і англійська мови.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю «Радіо Свобода» сказав, що на його думку, «нам треба позбавитися кирилиці і перейти на латиницю».

«Щодо мови ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов’язкова. Тому що якщо ми кажемо про цивілізований світ, то англійська мова — це мова цивілізованого спілкування.

Ми маємо розуміти, що англійську мову мають знати всі», — сказав Олексій Данілов. Він також зауважив, що одна справа, коли вивчити англійську важко літнім людям, однак, за його словами, «починаючи з дитячого садочка, у школах це має бути».

Ідея перевести українську на латиницю з’явилася в XVII столітті, а 1834-го мовознавець Йосип Лозинський запропонував «абецадло» — латинські літери української мови на базі польського алфавіту.

Азбука чеського славіста Йосипа Іречека, яку він запропонував 1859 року, спиралася на чеський правопис з декількома польськими буквами.

Планувалося, що перехід на цей алфавіт дозволить українській мові стати сучаснішою і піти від церковнослов’янського і російського впливу. Схожу «правописну дискусію» щодо кирилиці та латинки задокументували і в 1927 році.