“Кіборг” розповів про тортури в полоні у бойовиків

ДУМКА 21, Січень 2019, 19:49 222
“Кіборг” розповів про тортури в полоні у бойовиків

Захисник аеропорта в Донецьку Ярослав Гавянец, який служив у 80 аеромобільній бригаді і три тижні пробув у полоні у бойовиків “ДНР”, розповів, які тортури до полонених застосовували терористи.

Про це він розповів під час свого інтерв’ю виданню Gazeta.ua, передає “Думка”.

Військовий розповів, що потрапив у полон до бойовиків 22 січня 2015 року після того, як терористам вдалося захопити новий термінал аеропорту. Військовий був звільнений, щоб російські пропагандистські ЗМІ змогли показати “добру волю” бойовиків.

Гавянец розповів, що у всіх полонених відібрали документи і відвезли на базу терористичного угруповання “Мотороли”. До них прийшов лідер терористів ” ДНР “Олександр Захарченко і провів “профілактичну бесіду”. Заявляв, що вони не “кіборги”, а “гробики”. Після цього всі полонених спустили в підвал, де був розташований тир. Всіх полонених поставили обличчям до стінки і почали заряджати зброю. Терористи кричали, щоб військові помолилися, оскільки це останні хвилини їхнього життя.

Військовий розповів, що був упевнений в тому, що їх зараз розстріляють, але хоча б тіло відправлять додому і воно не буде валятися під завалами.

Пізніше з’ясувалося, що це був психологічний тиск, проте терористи побили силовиків. Під час тортур били металевими трубами та іншими предметами. Не чіпали тільки обличчя, щоб потім показати на камеру російських пропагандистів, зі словами, мовляв їх ніхто не чіпав.

Крім того, терористи з усієї сили були в пах, що було нестерпно боляче, проте військові залишилися живі.