Президент вніс зміни до положення про військову службу в ЗСУ

ДУМКА 27, Вересень 2021, 20:15 1134
Президент вніс зміни до положення про військову службу в ЗСУ

Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до Положення про проходження військової служби у Збройних силах України.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

Документом уточнено норму про укладення першого контракту курсантами. Визначено, що відтепер з курсантами вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та слухачами курсів військової підготовки офіцерського складу у зазначених установах, які не мають військових звань офіцерського складу, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу укладатимуть контракт строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації – строком на 10 років.

Також указ визначає, що термін проходження військової служби може бути продовжений за новим контрактом для осіб рядового складу – на 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу – на термін від 3 до 5 років.

Крім того, документом передбачено, для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута (раніше – солдата (матроса)), а для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта (раніше – лейтенанта, в окремих випадках – молодшого лейтенанта).

Водночас зазначається, що первинне військове звання рядового складу присвоюється громадянам, які надійшли на військову службу за контрактом осіб рядового складу і не мають військових звань, до складення ними військової присяги. Після складання присяги таким військовослужбовцям присвоюється військове звання солдата (матроса).

Документом також уточнюються терміни вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння звання, звільнення з посад військовослужбовців тощо.

Президент також підписав указ № 484/2021 про внесення змін до Положення про проходження військової служби в Державній прикордонній службі України.