“Суддю Автомайдану” Царевич відновили в Печерському суді

ДУМКА 14, Травень 2021, 16:45 118
“Суддю Автомайдану” Царевич відновили в Печерському суді

Печерський райсуд Києва відновив на посаді суддю Оксану Царевич, відому рішеннями проти автомайданівців, але вона не веде там ніяких справ.

Про це йдеться у відповіді прес-служби суду.

Царевич повернулася до Печерського суду указом його голови від 1 квітня 2021 року.

Це сталося на підставі рішення Верховного Суду, який 17 березня визнав звільнення судді незаконним.

Однак на даний момент Царевич не здійснює судочинство. Причина-закінчення повноважень, оскільки закінчився 5-річний термін її призначення.

Печерський суд не відповів на це питання чи отримує Царевич суддівську винагороду, тобто зарплату, і скільки їй виплатили в квітні, зазначивши, що ця інформація не відноситься до публічної, оскільки “не є задокументованою будь-яким способом і не міститься на будь-яких носіях в Печерському районному суді м.Київ”.

Зазначимо, відповідно до Закону” Про судоустрій і статус суддів”, винагорода виплачується судді з дня зарахування до штату суду. Для суддів, які не здійснюють правосуддя, як Оксана Царевич, закон прямо передбачає позбавлення тільки доплат до окладу, але не зарплати в цілому. Водночас, у 2020 році Верховний Суд в одному зі своїх рішень висловив позицію, що право на отримання винагороди суддя має, зокрема, за умови “фактичного виконання своїх обов’язків, тобто здійснення правосуддя”.

Під час Євромайдану після поїздок до резиденції тодішнього президента Віктора Януковича – Межигір’я – автомайданівці отримували повістки про виклики на допит в якості свідків у рамках кримінального провадження, а також оповіщення від органів ДАІ про необхідність з’явитися у відомство з автомобілем і документами. Царевич була однією з суддів, які виносили неправомірні рішення щодо активістів Автомадану на базі сфальсифікованих даішниками протоколів.

Справа стосувалася поїздки понад 1500 осіб до Межигір’я наприкінці грудня 2013 року. 29 вересня 2016 року тодішній президент Петро Порошенко звільнив Царевич за порушення присяги. 12 червня 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки. Незабаром Царевич визнали невинною у справі про незаконне позбавлення водійських прав активістів Автомайдану. У березні 2021 року Верховний Суд скасував указ Порошенка про звільнення Царевич.