У Міносвіти пояснили, чи пускатимуть невакцинованих вчителів до шкіл

ДУМКА 16, Серпень 2021, 02:04 817
У Міносвіти пояснили, чи пускатимуть невакцинованих вчителів до шкіл

Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що в Україні не заборонено допуск невакцинованих від коронавірусу вчителів до занять.

Про це посадовець повідомив в ефірі українського телеканалу.

«Примусово нікого не будуть вакцинувати. У людини можуть бути медичні протипоказання. Наприклад, алергія. Якщо немає 80% вакцинованих, то освітній процес буде проходити в дистанційному або змішаному режимі. Якщо ж буде вакциновано таку кількість педколективу, то навчальний заклад зможе працювати навіть під час локдауна»

За словами міністра, на сьогодні 35% учителів у закладах загальної середньої освіти отримали щеплення від COVID-19. Однак у регіональному розрізі ситуація різна – Київська область – це 90% щеплених від COVID вчителів. Житомирська та Львівська – понад 55%, а Волинь – менше 10%.

Як повідомлялось, уряд опрацьовує механізм введення обов’язкової вакцинації від коронавірусу для вчителів. Поки від вчителів законодавчо не вимагають обов’язково щепитися від COVID-19. Однак вакцинація може стати умовою допуску до роботи.

Міністерство охорони здоров’я пропонує законодавчо закріпити норму про недопуск недопуск дітей без щеплень до навчальних закладів. Також це може стосуватись вчителів і працівників сфери обслуговування.

Нагадаємо, раніше Шкарлет розповів, коли у вчителів буде зарплата 4 тисячі доларів.