Україна цього тижня переходить на зимовий час

ДУМКА 28, Жовтень 2021, 07:18 704
Україна цього тижня переходить на зимовий час

У ніч на 31 Жовтня, неділю, о 4 годині ранку українці переходять на зимовий час, тобто переводять стрілки годинника на 1 (одну) годину назад.

Переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени і навесні – в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

Цього року українці перейдуть на зимовий час в ніч на 31 жовтня, о 4 годині ранку. Таким чином наступну добу у вихідний день автоматично збільшиться на годину.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

“Літній “і” зимовий ” порядок обчислення часу вперше був введений у Великобританії в 1908 році для економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.

Верховна Рада в березні цього року відправила на доопрацювання в комітет законопроект №4201 “про обчислення часу в Україні”, який пропонує скасувати сезонні перекази годин і, таким чином, залишити в Україні зимовий час.