Український розвідник розповів журналістам подробиці унікальної спецоперації в Кабулі

ДУМКА 2, Вересень 2021, 20:33 1894

Співробітник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) на ім’я Олег, який брав участь в евакуації людей з Афганістану, повідомив подробиці операції в Кабулі.

В інтерв’ю «Бабелю» він розповів, що така операція – перша за всю історію незалежності України.

Над евакуаційною операцією працювали щонайменше тиждень, розповідає він. В самому Кабулі після приходу талібів панував хаос, тому через високий ризик американські та британські військові не полишали територію аеропорту.

«За всю історію незалежної України таких операцій не було ніколи. Не кожна навіть супер розвинена армія світу зважиться провести таку операцію в тих умовах, в яких її провели ми – дуже високий ризик і велика небезпека для евакуаційної групи», – розповів він.

Скільки саме людей входило до його групи, що вирішила вийти за межі аеропорту він не назвав, лише повідомив, що в разі необхідності – вона могла тримати оборону. Ще частина групи залишилася в аеропорту для охорони літака.

Після того як літак полетів, розвідники зайняли одну із будівель поблизу та організували її охорону.

«На той момент американці почали знімати охорону з зовнішніх периметрів і була висока загроза штурму (талібів, – ред.) – ми готувалися тримати оборону і приймати бій», – резюмував він.