Верховний Суд відмовив у розгляді позову Філарета про ліквідацію УПЦ КП

ДУМКА 8, Червень 2021, 17:23 63
Верховний Суд відмовив у розгляді позову Філарета про ліквідацію УПЦ КП

Верховний Суд відмовив почесному Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в задоволенні його позову щодо скасування рішення Синоду про самоліквідацію УПЦ КП.

Про це заявив представник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря).

“Важливе рішення Верховного Суду України. У своєму рішенні Суд виніс одне рішення по суті справи, але також інше, яке має важливий узагальнений характер.

1. Суд остаточно поставив крапку в численних спробах колишнього Предстоятеля УПЦ КП оскаржити рішення Помісного Собору УПЦ КП від 15 Грудня 2018 року, який був скликаний ним особисто разом з Архієрейським Собором УПЦ КП у Малій Софії. На якому він головував, рішення якого разом з Президією собору першим підписав. А потім вирішив, що це все “було ситуативно”.

Верховний Суд визначив, що рішення Помісного Собору не можуть бути оскаржені в будь-якому світському суді, адже це було б порушенням норми про поділ Церкви і держави і неприпустимим втручанням держави у внутрішні церковні справи.

Примітно, що побічно Верховний Суд таким чином показав, що протягом двох років Почесний Патріарх намагався спонукати державу втрутитися в церковні справи – зробити саме те, від чого Церква страждала в радянські часи.

2. Важливим узагальненим рішенням також є те, що внутрішні питання життя релігійних організацій, які за їх власними статутами і нормами регулюються статутними органами управління – не можуть бути оскаржені в будь-якому світському суді. Світський суд не може давати оцінки рішенням статутних органів релігійних організацій з внутрішніх питань, тому що це стало б неприпустимим втручанням держави.

Як один з тих, кому був поданий позов (адже як член Президії Помісного Собору я підписував його рішення) – ухвалою Верховного Суду задоволений”, – розповів архієпископ Євстратій (Зоря).