Чим корисний цинк?

ДУМКА 28, Вересень 2022, 14:30 488

Понад 2 млрд людей мають брак цинку в організмі. Одна з причин цього – в тому, що наші храми душі… не мають здібності накопичувати його! Тобто, він присутній в нас доти, доки ми його споживаємо. А що буде, якщо повністю вивести цей мікроелемент з раціону?

До чого призведе дефіцит цинку в організмі людини

Внесення цього елементу до раціону стане одним із революційних кроків у збереженні вашого здоров’я. Адже, як виявилося, за його участі в нашому організмі відбувається більше ферментних процесів, ніж за участі всіх інших мікроелементів, зібраних в одне!

Найбільшу потребу в цинку відчуває чоловіча передміхурова залоза. Бо він є незамінним при вироблені сперматозоїдів, тестостерону й не тільки. Тому в разі його браку на організм чоловіка очікують низький тестостерон, отже – низьке лібідо, проблему, наслідки якої не замінять жодні “гормони щастя”.

Цинк відіграє одну з перших ролей у нормалізації рівня інсуліну та його кооперації з печінкою. Річ у тім, що цинк постійно потрібен для підшлункової залози, а саме – для клітин, що інсулін виробляють. Тому при діабеті цинк життєво важливий, бо він, просто кажучи, бореться з інсулінорезистентністю, яка веде до зажиріння і до цирозу печінки.

Без цинку неможливе накопичення м’язової тканини, а також її регенерація, відновлення. Саме тому олімпійцям рекомендують віддавати перевагу червоному м’ясу, а не “білому”: вміст цинку в ньому вищий в рази. До речі, злакові продукти блокують засвоєння цинку нашим організмом.

Тимус або ж загрудинна залоза – найголовніша з залоз, які відповідають за імунну систему. В разі цинкодефіциту вона припиняє вироблення антитіл, завдяки яким ми боремося з більшістю інфекцій.

Якщо офтальмолог прописав вам внести до раціону вітамін A, проте у вас недостатньо цинку – всі ці зусилля можуть стати марними. Адже цинк сприяє переходу цього вітаміну в його активну форму, не змарнувати його.

Ви колись зустрічали людей з сухою, лускуватою шкірою? В них також місцями відчувається загрубіла, шершава шкіра. Якщо такі є серед ваших знайомих, передайте їм негайно: щоб повернути гладку, здорову шкіру, їм терміново потрібен додатковий цинк.

І ця проблема має прямий зв’язок із наступною: запалення системи травлення. Скоріш за все, проблеми зі шкірою виникли не тому, що в людини в раціоні немає цинку, а тому, що організм не засвоює його через присутність запалення у шлунку чи кишківнику. Ліки при виразках органів травлення виявляються більш ефективними з цинком. Адже при його дефіциті ризик запалень зростає, і якщо кишківник вже має запалення, це заважатиме засвоєнню цинку.

Причини цинкодефіциту

В перших лавах цього параду будуть присутні:

  • Протизаплідні пігулки;
  • Надлишок цукру та інших “марних” вуглеводів;
  • Фітинова кислота у злаках;
  • Стреси;
  • Надлишковий кортизон;
  • Зловживання алкоголем.

Продукти, багаті на цинк

В природі достатньо “пунктів дислокації” мікроелементу. Він присутній і в досить неочікуваних продуктах і першість за вмістом цинку тримають… устриці! Більш того, ця форма цинку є найлегшою для засвоєння вашим організмом. Далі вишикувалися: червоне м’ясо (яловичина), риба (надто морська), гарбузове насіння. Слід згадати і про паростки пшениці – проростіть трохи на вікні, аби додати потім в салат. Шпинат містить не тільки цинк, а просто сплетіння корисних речовин: тут і калій, і залізо, і магній, і вітаміни A, E та K. Практично всі горіхи є цинконасиченими, але лідером є кеш’ю. Варто б згадати і какао з шоколадом, але не в тому разі, коли ви шукаєте цинк для нормалізації рівня інсуліну. В помірних дозах його можна знайти в бобових, у молокопродуктах, у грибах. І навряд чи варто нагадувати, що свіжі овочі й фрукти є джерелом безлічі вітамінів та елементів, серед яких об’єкт нашої розмови задніх не пасе.

Якщо потреба термінова

Ми вповні розкрили питання, навіщо і як підтримувати рівень цинку в організмі. Втім, якщо його брак у вашому організмі став об’єктом уваги лікаря, і потребує термінового виправлення ситуації, то, цілком імовірно, він порадить вам один із препаратів, які ми наведемо нижче.

При ослабленому імунітеті, крихких кістках, розладах ендокринної чи нервової системи вживають по 1 капсулі Zinc Caps, High Potency. Це “чистий” цинк із незначними домішками стеарату магнію та діоксиду кремнію.

Чим корисний цинк?

Для боротьби з остеопорозом та остеохондрозом, для зміцнення кісток, суглобів і хрящів, для ясної пам’яті та уваги Компанія “21st Century HealthCare” пропонує комплекс із кальцію-магнію-цинку, формулу якого посилили вітаміном D3.

Чим корисний цинк?

При високому холестерині, ослабленому імунітеті, нестабільності ендокринної системи вам точно не завадить препарат Zinc Copper від компанії Solaray. В цих капсулах виробник розмістив неймовірне розмаїття корисних елементів: йод, цинк і мідь було посилено рослинними екстрактами з гарбузового насіння, цільного рису, цільного рису та водоростей. А крім того тут присутні стеарат магнію і діоксид кремнію.

Натуральний ферментований харчовий комплекс від знаної американської компанії New Chapter буде незамінним помічником у боротьбі із захворюваннями системи травлення. Його вживають при її дисфункції, при пошкодженні слизової оболонки кишківника, при дисбактеріозі. Засіб допомагає відновити мікрофлору кишківника, відновити стан шкіри, який погіршився через проблеми шлунково-кишкового тракту, привести в норму імунітет, послаблений переліченими захворюваннями. До комплексу ввійшли цинк і мідь, а також десятки поживних рослинних елементів. Тут присутні чорна бузина, корінь женьшеню, органічний астрагал, листя алое та м’яти, коріандр, кардамон, артишок, імбир, куркума, акація, соя, пшениця… Присутні суміші для зміцнення серця, імунітету, системи травлення.

Якщо ж цинк рекомендовано для успішного зростання малят, не оминіть увагою комплекс Kid Zinc у формі мандаринних пігулок-смоктунців. Він допоможе посилити імунітет дитини і зміцнити кістки, посилить і нервову, й ендокринну системи. Крім цинку тут присутні екстракти ехінацеї, оливкового листя та імбиру.