Дефіцит вітаміну D впливає на наш настрій

ДУМКА 11, Жовтень 2021, 17:28 176
Дефіцит вітаміну D впливає на наш настрій

Вітамін Д – це органічна сполука, яка має кілька форм і утворюється під дією ультрафіолетових променів в шкірі людини, а також в менших дозах надходить через їжу.

Нестача вітаміну D шкідлива не тільки для фізичного здоров’я, а й для психологічного. Статистика за 2021 рік надає невтішні дані, тільки 4,6% українців мають нормальні показники даного мікронутрієнту, а його дефіцит відзначається у всіх вікових групах.

Такі показники можуть бути пов’язані з тим, що більшість людей не проводять необхідний час на сонці (30-40 хвилин щодня), їх раціон є недостатньо різноманітним і багатим на продукти, що містять вітамін Д. У їх число входять: м’ясо, риба, морепродукти, яйця, молоко, сир та інші.

Показовою є ситуація з пандемією COVID-19, через обмежувальні заходи люди стали більше проводити часу вдома, тим самим багато людей почали відчувати депресію та пригнічений стан.

 

Яким чином нестача вітаміну D впливає на психічне здоров’я?

Організм потребує вітаміну D не тільки для зміцнення імунітету, серцево-судинної системи і запобігання хворобам, а й для підтримки психічного здоров’я.

Багато досліджень показують, що нестача вітаміну D пов’язаний з психологічними захворюваннями. Так звана сезонна депресія – відомий результат відсутності контакту з сонцем.

Дефіцит вітаміну D викликає втому, сонливість, головний біль, різкі перепади настрою, які погіршують якість життя. Хронічна втома викликає пригнічений стан, апатію та нудьгу.

У такому стані, коли людині не вистачає енергії і сил, у неї немає бажання повноцінно жити: заводити стосунки, займатися улюбленим хобі, вчитися чомусь новому.

Багато хто не розуміє причини такого песимістичного настрою, шукають корінь зла зовсім в іншому, життя стає сповнене негативних фарб, що призводить до хронічної депресії, тривоги та інших серйозних психологічних розладів.

В організмі у людей, які недоотримують сонячних променів, виробляється більше мелатоніну, – це гормон сну. Незабаром вони стають більш втомленими і сонними, у них змінюється обмін речовин, що впливає на настрій.

Симптоми нестачі вітаміну D

Зверніть увагу на основні симптоми недостатньої кількості вітаміну Д в організмі:

  • Часті простудні захворювання;
  • Млявість, слабкість, швидка стомлюваність;
  • Когнітивні порушення;
  • Болі в м’язах;
  • Випадання волосся;
  • Збільшення ваги;
  • Головні болі;
  • Надмірна сонливість;
  • Біль у спині.

Якщо ви відчули кілька симптомів з даного списку необхідно звернутися до вашого сімейного лікаря. Він може порекомендувати здати аналіз крові на вітамін D і призначить біологічно активні добавки. БАДи – це найшвидший спосіб компенсувати недолік того чи іншого мікроелементу, але ви повинні виконувати інструкції виробника чи поради лікаря. При цьому необхідно пам’ятати про дотримання режиму дня, прогулянки, а також про різноманітний раціоні харчування.