Енергоаудит житлового будинку – до кого звертатись

ДУМКА 24, Серпень 2021, 05:29 39
Енергоаудит житлового будинку – до кого звертатись

При створенні об’єднання співвласників багатоквартирного будинку одним з найважливіших чинників успішності є передача на баланс всього спільного майна та внутрішньобудинкових мереж. Тепер вже перед співвласниками стоятиме досить складне завдання економного витрачання ресурсів. Тож перш за все варто провести енергоаудит всього будинку.

Що таке енергоаудит?

Загалом це перевірка потоків будь-якої енергії для пошуку шляхів її заощадження. Найперше – це загальна перевірка стану самого приміщення та мереж, прокладених всередині для того, щоб з’ясувати та усунути причини неекономічного використання ресурсів. Найчастіше найбільші втрати стосуються утеплення будинку задля економії на опаленні. Також це може бути рекомендація по заміні комунікацій на більш сучасні через великий відсоток втрат на шляху до квартир. Найбільше на ККД систем опалення або охолодження впливають такі чинники: поведінка тих, хто проживає, стан самого будинку, кліматична зона, у якій будівлю розташовано. Враховуючи ці чинники, енергоаудит має виявити слабкі місця енергоефективності приміщень та дати поради щодо їх усунення.

Чому важливо провести енергоаудит житлового будинку?

Енергоаудит житлового будинку – до кого звертатись

Енергетичний аудит дає можливість отримати повний перелік недоліків інженерних комунікацій кожного окремого будинку, дізнатись, чи жодна з них не перебуває в аварійному стані та не вимагає щонайшвидшого ремонту. Позаяк передається в управління ОСББ весь будинковий комплекс – і вже власники самі будуть нести відповідальність за всі аварійні ситуації. Тож найкраще – спробувати їх максимально передбачити.

До речі, якщо вжити всіх заходів, рекомендованих за результатами перевірки, то можна скоротити витрати на комунальні послуги до 25% за рахунок підвищення ККД всіх будинкових систем.

Який має бути результат перевірки?

Перше, що дає енергоаудит будинку – розуміння того, як саме витрачається енергія всередині будинку, чи є десь несанкціоноване витікання. Наслідками є рекомендації щодо того, як цю ситуацію поліпшити. Процес має не лише призвести до суттєвої економії на платежах, але й до того, що проживання у будинку стане більш приємним та комфортним.

До кого звертатись за енергоаудитом?

Умова одна – це мають бути професіонали, добре обізнані зі станом речей у сучасному будівництві. Серед багатьох методів поліпшення стану комунікацій мають бути обрані найкращі – економні, проте ефективні. Спеціалісти мають володіти найсучаснішими методами виявлення нецільового витоку енергії, уміти враховувати внутрішні та зовнішні чинники.