Новонароджений в стані апное з ціанозом

ДУМКА 1, Липень 2021, 14:50 42
Новонароджений в стані апное з ціанозом

У деяких новонароджених малюків дихання може відхилятися від норми – перериватися, уповільнювати або учащати ритм. Медики вважають, що синдром апное має місце при перериванні дихання на десять секунд, і хоча ця хвороба досить рідко спостерігається у маленьких дітей, наслідки її бувають серйозними.

Просто періодичне дихання ще не свідчить про синдром, а тому лякатися його не потрібно. У перші шість місяців життя діти часто дихають в прискореному ритмі. Можуть спостерігатися зупинки дихання на кілька секунд, а потім воно відновлюється. Періодичне дихання не представляє небезпеки для дитини, якщо тривалість зупинок не вище норми, а процес дихання відновлюється сам собою.

Симптоматика у немовлят

Симптоми апное у маленьких дітей збігаються з відповідними симптомами у дорослих, але є й додаткові ознаки:

  • довгий час відсутні характерні для дихання руху в області грудної клітини;
  • спостерігається сильне уповільнення пульсу;
  • новонароджений в стані апное з ціанозом має синюватого шкіру, особливо в області обличчя;
  • дихання відбувається переважно через рот, оскільки через ніс в легені не потрапляє достатньо кисню;
  • малюкові складно ковтайте слину через звуження просвіту гортані;
  • зупинки дихання супроводжуються нетриманням сечі;
  • з’являється потничка;
  • щоб відновити дихання, дитина намагається перевернутися або підняти голову.

Чому виникає хвороба?

Існують різні причини розвитку синдрому у малюків. У деяких випадках мозок новонародженого не подає сигналу дихальній системі на здійснення вдиху. Діти, які народилися раніше покладеного терміну, також схильні до даної хвороби, оскільки їхні легені не до кінця сформувалися.

Синдром може розвинутися внаслідок хвороб, що передаються у спадок, вроджених вад, отриманих при пологах травм, хвороб мозку і носоглотки. Також до причин зараховують алергію, судоми, бактеріальні інфекції, потрапляння частинок їжі або води в дихальні шляхи. При виникненні питань звертайтесь в https://ehokor.com.ua.

Як відновити дихання у малюка?

Потрібно взяти малюка на ручки і кілька разів інтенсивно провести долонею вздовж лінії хребта у напрямку вниз. Потім приступайте до розтирання ніжок, ручок, грудної клітини, вух. Якщо дитина не реагує, збризніть йому обличчя прохолодною водою. Як правило, цього достатньо, щоб дихання відновилося. В іншому випадку необхідно робити штучне дихання і викликати швидку допомогу.