Переваги повірки лічильників води на дому

nick 18, Квітень 2021, 14:22 51

Комунальні послуги – відчутна стаття витрат багатьох жителів багатоквартирних будинків нашій країні. Щоб скоротити її, людям доводиться чимало економити.

Саме для цього в наш час повсюдно мешканці квартир встановлюють лічильники на холодну і гарячу воду. За допомогою них нарахування виконується за споживаний обсяг водних ресурсів без усереднених нормативів і тарифів. Обов’язком кожного мешканця можна назвати своєчасне і постійне надання даних приладів обліку води. Однак прилади під час експлуатації можуть прийти в непридатність і почати показувати недостовірні дані. Якраз, тому на законодавчому рівні спеціально закріплений міжповірочний інтервал лічильників води. Це термін, протягом якого обов’язково повинна виконуватися перевірка справності приладів обліку. Сьогодні замовити можна повірку лічильника води без демонтажу. Така послуга навіть дешевше обійдеться, ніж зняття лічильника і його подальша перевірка.

Що необхідно для виконання повірки лічильників води

  • справність сантехніки;
  • централізована подача гарячої / холодної води;
  • запітнілий лічильник;
  • не перевіряються на місці багатотарифні лічильники;
  • не перевіряється прилад, якщо зламана метрологічна пломба.

Після перевірки лічильник знову готовий до експлуатації, оскільки на нього надається нова гарантія. Під час перевірки майстер виявляє якісь дефекти роботи і виправляє їх відповідно до стандартів. Якщо лічильник води не підлягає ремонту, в такому випадку його доведеться замінити на новий. Бувають випадки, коли прилади ламаються до закінчення гарантії, отже, вони піддаються заміні.

Плюси перевірки

Як було сказано, повірка на дому в кілька разів дешевше звичайної, не звертаючи уваги на використання пристрою, яке не так давно з’явилося в побуті фірм, які спеціалізуються на перевірках і ремонті. Зрозуміло, це дозволяє виробляти повірки хоча б раз в декілька років, щоб точно бути впевненим в тому, що лічильник правильно нараховує кількість витрачених кубометрів води.

Будь-яке обслуговування на дому вигідно його господареві, який економить свій дорогоцінний час, а значить і гроші. Але є ще й кілька переваг. Будь-демонтаж і монтаж завжди збільшує ризик зносу деталей, як приладу, так і труб. При відкручування і закручування що-небудь може зламатися.

Як дізнатися, коли необхідно перевіряти квартирні лічильники

Інформація про терміни повірки лічильників вказується в паспорті пристроїв, Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки України для конкретного найменування лічильників. Також необхідні дані повинні бути в персональному кабінеті споживача на офіційному сайті постачальника послуги. Про те, що лічильник потрібно зняти на перевірку, можуть повідомити в платіжці, але це багатьом постачальникам послуг не особливо вигідно.