Робота нотаріуса у Львові

ДУМКА 12, Травень 2021, 20:20 55
Робота нотаріуса у Львові

Робота нотаріусів у Львові полягає в тому, щоб укладати всілякі угоди і засвідчувати з законності, зберігати у себе всі необхідні копії документів, а також вести нотаріальні справи, що стосуються спадщини. Вся діяльність нотаріусів знаходиться в сфері доказового права.

Кілька слів з історії

Така професія як нотаріус зародилася в античні часи. У стародавніх країнах були люди, в обов’язки яких входило закріплення юридичних доказів. Нотаріат в сучасному розумінні цього слова зародився в Древньому Римі.

Робота нотаріуса у Львові

У той далекий час складанням різних прохань і послань, а також здійсненням операцій займалися ніхто інші як писарі, які перебували на державній або приватній службі. Поступово послугами песців або як надалі їх стали називати нотаріусами стали користуватися в усіх країнах.

В чому полягають обов’язки нотаріуса?

За родом своєї діяльності нотаріус має право складати проекти угод і документи, займатися консультуванням. Також він може викладати, вести наукову діяльність. Нотаріус зобов’язаний зберігати таємницю про надані послуги. Крім того, він повинен повідомляти клієнтам про всі можливі наслідки вчинюваних нотаріальних дій. У кожного нотаріуса є:

  • штампи;
  • бланки;
  • гербова печатка;
  • електронний підпис.

Крім прав, у нотаріуса є ряд зобов’язань:

  • він повинен надавати фізичним та юридичним особам допомогу в реалізації їх інтересів і прав, а також попереджати про можливі наслідки їх дій;
  • нотаріус зобов’язаний зберігати в таємниці відомості, які були ним отримані під час здійснення професійної діяльності;
  • при переході майна від однієї особи до іншої в результаті угоди дарування, успадкування або продажу він зобов’язується подавати в податкову відповідні довідки із зазначенням вартості об’єктів;
  • в разі ведення приватної практики від нотаріуса потрібно висновок страхового договору на предмет робочих помилок;
  • представник професії повинен відмовляти в наданні послуг, якщо вони не відповідають законодавчим нормам.

Звертаючись за допомогою до нотаріуса, слід переконатися, що роботу він свою виконує в точності, дотримуючись закону. Швидко визначити, що фахівець якісно виконує свої обов’язки можна по його офісу. Якщо він знаходиться в людному місці, то це вже говорить, що нотаріус зацікавлений в тому, що до нього йшли клієнти. Також допомогти визначитися з вибором допоможе офіційний сайт, де можна знайти відгуки тих, хто вже встиг скористатися послугами і залишився задоволений усіма нюансами проведеної операції.