Відомий переможець чемпіонату України з футболу серед ветеранів 45+

ДУМКА 18, Червень 2021, 10:58 139
Відомий переможець чемпіонату України з футболу серед ветеранів 45+

«Не старіють душею ветерани» – слова відомої пісні можуть служити лейтмотивом чемпіонату по футболу серед ветеранів українського футболу, яким за 35 і навіть старшим за 60 років. У чемпіонаті України серед ветеранів офіційно зареєстровано шість вікових ветеранських ліг. В змаганнях беруть участь команди, де грають як професійні футболісти, так і футболісти – аматори, вік яких не перевищує зазначеного вікового цензу.

Трохи історії

На початках чемпіонат проводився серед двох вікових категорій, а саме серед ветеранів що досягли 35 років і 45-річних ветеранів. Але з плином часу ветеранських категорій стало більше, а тому медалі чемпіонату почали розігрувати серед ветеранів які досягли:

  • 35 років (наймолодша вікова категорія)
  • не молодших 40 років;
  • не молодших 45 років;
  • не молодших 50 років;
  • не молодших 55 років;
  • 60 років і більше (найстарша вікова категорія).

Однак, починаючи з 2018 року чемпіонат серед ветеранів проводиться тільки в трьох вікових категоріях: старших за 35 років, старших за 45 років і старших за 55 років. В кожній з вікових груп спочатку розігруються зональні турніри, після яких проводиться фінальні змагання, де власне і визначаються переможець та призери чемпіонату. В деяких чемпіонатах ігри за третє місце не проводились, тому бронзові медалі отримували команди-невдахи півфінальних ігор.

Перший чемпіонат по футболу серед ветеранів, старших 45 років, відбувся в жовтні 2001 року. За результатами фінальної гри чемпіоном став футбольний клуб з Одеси «Рішельє», який з рахунком 1:0 переміг феодосійську команду «Кафа».

Сьогодення

В нинішньому сезоні для участі в чемпіонаті України по футболу серед ветеранів, які досягли 45-річного віку подали заявки 12 команд з різних куточків України. Спочатку були проведені зональні змагання, в яких команди змагались по територіальному принципу. За підсумками зональних змагань визначились вісім кращих команд, які для визначення переможця і призерів зібрались недалеко від столиці України – в місті Лютіж.

Всі ігри проходили на затишній «Лютіж – Арені», де чемпіоном стала команда з міста Ірпінь «Кудрівка-Veterans».

У фіналі чемпіонату зустрілись «Кудрівка-Ветеранс» та команда «Абориген» з міста Луцьк. Основний час матчу переможця не визначив – 0:0, а серії пенальті більш влучними виявились футболісти ірпінської команди, забивши три голи, в той час як їхні суперники вразити ворота з 11-ти метрів не змогли. В підсумку 3:0 на користь «Кудрівка-Veterans». Цікаво, що ці ж команди були в одній групі у попередньому етапі й тоді команда з Луцька перемогла ірпінців 3:0.