Саранові шкідники кукурудзи: способи боротьби та захисту рослин

ДУМКА 11, Грудень 2020, 16:07 128
Саранові шкідники кукурудзи: способи боротьби та захисту рослин

До найбільш небезпечних ворогів кукурудзи і багатьох культур відносять саранових, які під час спалаху розмноження легко знищують величезні площі рослин за декілька годин. Для боротьби із сарановими використовують різні способи, серед яких чільне місце займає обробка грунту.

Завжди можна придбати якісні препарати проти саранових, які ефективно впораються зі знищенням шкідників. В інтернет-магазині можна скористатися безкоштовною консультацією кваліфікованих агрономів, які допоможуть зробити правильний вибір. Якісні товари від українських та зарубіжних виробників стануть у нагоді під час боротьби з комахами. Продукція повністю відповідає вимогам та стандартам.

Як розпізнати саранових

Сарана за зовнішнім виглядом трохи нагадує коника. Комахи живляться надземними частинами рослин. З’явившись на початку липня, після спаровування вони переходять до етапу кладки яєць. Сарана веде одиночни та стайний спосіб життя.

У першому випадку комахи мають нейтральний колір та мало рухаються. У другому ― шкідники яскравого забарвлення постійно перелітають з місця на місце, швидко знищуючи величезні площі посівів. Такі спалахи часто спостерігаються в посушливі роки, коли рослинності стає небагато.

Методи боротьби з сарановими та способи профілактики

Найбільш дієвим способом боротьби з сарановими вважається хімічний. При цьому процедуру варто проводити, коли комахи знаходяться в стадії личинки. Найбільш сприятливим періодом для обробки грунту вважається весна та осінь. Протруювання влітку результату не принесе, оскільки дорослі комахи мають міцний захисний панцир, який не дозволяє отруті проникати до нервової системи.

До початку посівів грунт обробляють спеціальними препаратами. Міроприємство повторюють в другій половині травня, коли з’являються лялечки.

В боротьбі з шкідниками варто застосовувати комплексні міри. Тому механічний метод проводять ранньою весною та пізньою осінню. Завдяки агротехнічним заходам, які відмінно підходять для полів, великих за площею, вдається знищити більшу частину личинок. Спеціальна техніка проводить культивування, викидаючи на поверхню відкладені яйця, де вони і гинуть. Таким чином вдається зменшити популяцію шкідників.

Не варто забувати про обробку хімічними препаратами територій з чагарниками біля полів. Саме там сарана відкладає яйця.

Тільки комплексний підхід допоможе впоратись з сарановими, забезпечивши цілісність кукурудзи та гарний врожай.