Що таке раннє втручання?

nick 26, Липень 2021, 13:32 105
Що таке раннє втручання?

Ранні роки життя дитини є найважливішими для профілактики хвороб, сприяння когнітивному, соціальному та емоційному розвитку, скорочення соціальної нерівності.

В цей час мозок дитини має найвищий рівень пластичності, тобто можливістю до відновлення і змін. На те, як швидко буде протікати відновлення, впливають:

  • комплексність цієї роботи;
  • терміни початку роботи з малюком;
  • наявність у дитини можливості взаємодіяти з оточуючими близькими людьми.

Все це свідчить на користь того, що батьки повинні звертатися в Центр раннього втручання на сайті https://www.compass-hub.com.ua/ якомога швидше і при найменших побоюваннях. Тут працюють справжні професіонали своєї справи: педіатри, неврологи, фізіотерапевти і інші фахівці. У клініці надають такі послуги як скринінг слуху, консультації дитячих вузьких фахівців, консультації психолога, широкий спектр фізіопроцедур.

Що таке раннє втручання?

Що таке раннє втручання?

Діти вчаться і зростають зі своєю швидкістю. Деяким потрібна додаткова допомога. Так як діти швидко ростуть і вчаться, якщо у вас або у педіатра, який курирує вашої дитини, є якісь сумніви щодо розвитку дитини, вкрай важливо отримати додаткову допомогу якомога раніше. Це і називається раннє втручання.

У ранньому втручанні потребують наступні групи дітей: діти з порушеннями інтелекту, з порушеннями зору і слуху, руховими порушеннями, з комунікаційними і мовними проблемами, з розладами аутистичного спектру, з порушеннями поведінки, а також діти біологічного і соціального ризику: недоношені і маловагі, після внутрішньоутробних інфекцій або важких пологових травм, а також діти, батьки яких не можуть забезпечити їм необхідних умов розвитку.

Що таке раннє втручання?

Участь батьків у розвитку дитини

Відвідування центрів раннього розвитку є корисним дозвіллям, але далеко не першочерговим і не обов’язковим для успішного розвитку чада. Головними учасниками даного процесу завжди були і залишаються батьки, які до певного віку є для дітей центром всесвіту і предметом для наслідування. При цьому інтелектуальний розвиток в ранньому віці є не так важливим, як психоемоційний, від якого залежать і здоров’я, і ​​благополуччя дитини, і його здатність до навчання і підвищення інтелекту.

Завдання батьків забезпечити своїм малюкам, особливо у віці до 5 років, сприятливу і доброзичливу атмосферу в сім’ї, турботу і підтримку, дати відчуття безпеки і власної значущості, вселити впевненість в своїх силах і сформувати позитивну оцінку самого себе, навчити взаємодіяти з різними людьми і піклуватися про себе.