Що ви знаєте про розводку сантехніки

ДУМКА 6, Серпень 2020, 15:53 61
Що ви знаєте про розводку сантехніки

Квартирний затишок і спокій важливий для кожного. І, мабуть, не секрет, що це забезпечить у новому житлі хороша й правильно встановлена сантехніка. При ремонті квартири саме якісні деталі убезпечать вас від таких небажаних моментів як затоплення сусідів, відшарування плитки й штукатурки зі стіни, появи грибка та плісняви, пошкодження меблів. Цей список можна продовжувати й далі та ми з командою експертів з Modern Construction розповімо, як вберегтися від зайвих витрат та зробити дійсно якісну розводку сантехніки.

При ремонті квартири роботи зі встановлення сантехніки проходять у два етапи: спершу розробляють схему сантехнічної розводки, далі укладають інженерні системи, а потім виконують монтаж сантехнічних приладів. Чому так? Все просто, адже спочатку ви маєте мати план розташування всіх об’єктів, щоб далі виконати чорнові роботи, тобто прокласти інженерні комунікації, всі труби, а вже потім обробити поверхні: фарбування стіни, укладання плитки, і тільки після цього слід встановлювати саму сантехніку. Так вам не доведеться відмивати керамічну поверхню унітазу, раковини тощо.

Які труби вибрати?

Зазвичай для сантехніки використовують поліпропіленові, металопластикові та сталеві труби. Пройдемось по кожних: сталеві, тобто металеві, труби однозначно є міцними, конструкція з них стійка та має довготривалий час експлуатації. А от недоліками є схильність до корозії та складний монтаж, адже з’єднання сталевих труб відбувається за допомогою зварювальних апаратів, шви мають бути рівні і герметичні. Металопластикові – це труби серцевина яких металева, а покриті вони пластиком. Їх легше встановлювати, монтаж простий та й стійкість до іржі в них вища. Однак гідроудари для них є небезпечними. Металопластикові труби потребують регулярного огляду, що є доволі затратним. А от найоптимальнішим варіантом щодо легкості встановлення, ціни й довготривалої експлуатації є поліпропіленові труби. На вигляд вони як металопластикові труби, однак пластик заміняє поліпропілен. Такі труби виготовляють окремо для гарячої та холодної води. Основна відмінність труб для гарячої води це те, що вони є фольгованими.

Після вибору та встановлення труб йде встановлення сантехніки і тут теж є кілька нюансів. Найперше, вам слід визначитись зі стилем та деталями, які будуть формувати і доповнювати самий стиль ванної кімнати: крани, умивальник, унітаз, ванна чи душова кабіна.

Щодо підбору раковини та ванни, рекомендуємо приходити у магазин із вимірами та площею ванної кімнати, так легше визначитись із довжиною та шириною ванни та раковини. Зазвичай рекомендують вибирати порцелянові моделі, адже їх легше мити. Однак ціни можуть бути не по кишені, відтак слід спиратися на якість виробу, його брудостійкістю та найменшою пористістю. Якісний змішувач – це важливо. Краще відразу купити хороший і дорожчий, ніж щоразу викидати гроші на дешевий, який швидко псується і завдає незручностей. Змішувачі слід вибирати відомих брендів та у спеціалізованих магазинах, так ви хоча б матимете гарантію на них.

Душова. Тут слід визначитись про стінки, вони будуть зі скла чи пластикові. Одразу скажемо, що навіть з впливом технологій пластик поступається склу. Однак і скло потрібно брати неабияке буть. Потрібно загартоване шліфоване скло, товщиною не менше 6 мм.