Як правильно зберігати павербанк

ДУМКА 24, Серпень 2023, 20:19 357

Щоби зовнішній акумулятор служив довго та якісно, потрібно дотримуватися простих правил його зберігання в той період, коли його використання є неактуальним. Слідування цьому алгоритму значно знижує ризик поломок та подовжує строк служби.

Заряджений чи розряджений?

Відправляючи свій павербанк на тривалий «відпочинок», варто зарядити його батарею приблизно на 50%-70 %. І періодично поповнювати її заряд до цих показників. Розрядження акумулятора до 0 % призводить до швидкої втрати його ресурсу. У результаті потім навіть практично новий пристрій матиме меншу ємність, від заявленої виробником.

Порада: павербанк, який не використовується, потрібно заряджати не рідше, ніж один раз у півтора-два місяці.

Як правильно зберігати павербанк

Місце має значення

У приміщенні, яке вибране для зберігання PowerBank, має бути сухо та прохолодно. Підвищена вологість може стати причиною окислення металевих частин чи короткого замикання. Занадто висока температура або вплив джерел тепла (сонячного проміння) негативно впливають на стан акумулятора.

Поради від виробника

Усі пристрої мають інструкцію, у якій виробник вказує як правильно використовувати, заряджати та зберігати його. Тому придбавши новий PowerBank ZMI у Алло варто почитати посібник користувача. Це допоможе уникнути багатьох поширених помилок.

Оцінювання стану

Якщо портативна зарядка має видимі пошкодження або ж некоректно працює, перед зберіганням її варто віднести до сервісного центру, щоби спеціалісти змогли оцінити реальний стан.

Загальні поради щодо використання

Завжди слідкуйте за рівнем заряду батареї PowerBank. Якщо залишилося 25 %, краще його більше не використовувати, допоки не буде можливості поповнити ресурс.

Для заряджання використовуйте оригінальні блоки або ж рекомендованої виробником потужності. Сам блок у процесі поповнення заряду не можна накривати чи створювати інші умови для його перегрівання.

Не варто використовувати павербанк у ванній кімнаті або інших приміщеннях із підвищеною вологістю. Потрапляння найменших часточок вологи всередину пристрою може стати причиною короткого замикання або пошкодження контактів.

Щоб користуватися такими функціями як бездротова або швидка зарядка, потрібно спочатку впевнитися, що смартфон підтримує такі технології.

Що треба знати перед придбанням?

Вибирати відповідну модель зовнішнього акумулятора варто із розрахунку власних потреб. Якщо потрібен павербанк, який завжди буде в кишені чи в сумці, краще придбати компактний пристрій ємністю 5000 – 10000 мА·ч. Цього вистачить для «обслуговування» одного смартфону.

Завжди перевіряйте наявність сертифікатів якості, адже PowerBank сумнівного виробництва може становити небезпеку для самого користувача та його гаджетів.