Які особливості має тара з полімеру?

ДУМКА 23, Травень 2023, 15:49 92

Без піддона, контейнера або ящика нереально уявити сучасну логістичну справу. Такого роду полімерна тара тут використовується як для збереження товарів на складах, так і для їх переміщення. Раніше мали попит дерев’яні або металеві ящики, але сьогодні, для складування та транспортування будь-яких виробів застосовується пластикова тара, що набагато зручніше та безпечніше. Найчастіше уживані види складської пластикової тари: полімерні харчові місткості, пластикові контейнери для зберігання та перевезення сипких або рідких матеріалів.

Які особливості має тара з полімеру?

Звісно, важливу роль відіграє матеріал, з якого виготовляється сам контейнер. Жорстка полімерна обгортка використовується, наприклад, для молочних виробів, майонезу, дитячого харчування тощо. Основні матеріали для неї поліетилен і поліпропілен низького тиску. Гнучке упакування – для бакалії, приправ, макаронів та кондитерських виробів. Її основою є поліолефіни, що поєднуються з іншими полімерними плівками, алюмінієвою фольгою, папером тощо.

На що варто звертати увагу при виборі тари?

Звичайно ж, на призначення самої тари, тип матеріалу, розмір, вид продукції під який вона використовується. Ось деякі види, які найбільш затребувані у логістиці та зберіганні:

  • Пластикові ящики – багатооборотна тара, що використовується для зберігання та транспортування таких видів харчових продуктів як: м’ясо, хліба, овочі, фрукти, молочна продукція тощо. Така тара ідеально підходить для зберігання продукції з обмеженими термінами придатності, забезпечує гарну вентиляцію. В залежності від типу продуктів бувають: цілісними, перфорованими або з додатковим укріпленням.
  • Полімерні піддони – вид харчової тари, призначені для зберігання, штабелювання та транспортування товарів. Поділяються на: універсальні, стелажні, полегшені та піддони для бутлів. Пластикові палети використовуються під час транспортних перевезень, на складах, в харчовій індустрії, роздрібній торгівлі, для додаткового викладання товарів, фармацевтиці та інших сферах.
  • Пластикові контейнери. Мають необмежений термін експлуатації, стійкі до механічних пошкоджень. Можуть мати додаткове комплектування у вигляді кришки. Активно використовуються виробниками м’ясних та рибних виробів, продуктовими базами. Підходять як для рідких або сипучих продуктів, так для інструментів або деталей.

Завдяки тривалому терміну служби пластикової оборотної тари, вторинне перероблення, або її утилізація скорочується до одного разу на 10 років, що є абсолютним мінімумом у порівнянні з дерев’яною тарою. З вагомих плюсів, також, варто відзначити можливість використання полімерної тари на автоматизованих виробничих лініях.

Полімерна тара виготовляється згідно з європейськими стандартами якості, є надійною та практичною.