Знай наших: перший мобільний додаток з персонажами української міфології скоро ― в усіх смартфонах країни

ДУМКА 4, Вересень 2020, 00:41 297
Знай наших: перший мобільний додаток з персонажами української міфології скоро ― в усіх смартфонах країни

Міфологічні персонажі різних народів світу давно є частиною глобальної поп-культури. Однак, попри те, що українська міфологія ― одна з найбагатших на планеті, вона залишається не розкрученою не лише в міжнародному масштабі, а й у межах нашої країни. Наші діти наслідують іноземних героїв, звикають до чужих культурних сенсів завдяки закордонним фільмам та комп’ютерним іграм.

Виправити ситуацію, зберегти та популяризувати українську міфологію, зробити її цікавою та доступною для нових поколінь, включити її в національний та світовий культурний контекст та створити нові сенси і змісти вирішила команда проєкту «Чарівний світ.UA». Цього року вона отримала грант Українського культурного фонду, що дало можливість розпочати роботу над першим етапом проєкту ― створенням мобільного додатку з використанням методології едьютейнменту та технології доповненої реальності (AR).

Розробники обіцяють, що у мобільному додатку «Чарівний світ.UA» на юних користувачів чекатиме багато цікавої та пізнавальної інформації, яскрава якісна візуалізація, а також квізи і «оживлення» персонажів української міфології завдяки доповненій реальності. Творці додатку обрали двадцять різних міфологічних персонажів, які за допомогою професійних ілюстраторів і програмістів буквально оживуть у віртуальній реальності і запросять у свій Чарівний світ.

Мобільний додаток «Чарівний Світ.UA» стане доступним для скачування вже восени цього року. А поки що дізнатися більше та слідкувати за новинами можна на сайті Чарівний Світ.UA.

Довколо проєкту «Чарівний світ.UA» об’єдналися професійні етнографи, письменники, піарники, ілюстратори, що є неодноразовими переможцями міжнародних фестивалів і конкурсів, а також програмісти з багаторічним досвідом. Їх поєднує любов до української міфології і бажання ділитися нею з усім світом.

Мобільний додаток ― тільки перший етап великої ідеї. У автора і натхненника проєкту Ніка Лисицького амбіційні та довгострокові плани на майбутнє: «Ми мріємо, що через п’ять років діти наслідуватимуть українських персонажів; один з міфічних героїв стане маскотом Києва; повертаючись з України, туристи привозитимуть сувеніри з пантеону нашої міфології; Голлівуд забуде про Marvel і почне знімати блокбастери за українськими міфами; а замість World of Warcraft мільйони геймерів гратимуть у «Чарівний Світ.UA»