Ексспівробітник Ради нацбезпеки США заявила, що РФ пропонувала “обміняти” Венесуелу на Україну

ДУМКА 13, Листопад 2019, 02:22 497
Ексспівробітник Ради нацбезпеки США заявила, що РФ пропонувала “обміняти” Венесуелу на Україну

У своїх свідченнях у справі імпічменту Дональда Трампа колишній старший директор з питань Європи і Євразії Ради національної безпеки США Фіона Хілл розповіла про намагання Росії вирішити з США “українське питання” за рахунок Венесуели.

Фіона Хілл згадує, що події, пов’язані з формуванням тіньової американської політики щодо України, почалися тоді ж, коли у Венесуелі тривали заворушення.

“І в той конкретний момент росіяни давали дуже помітний сигнал, що хочуть якоїсь дивної домовленості про “обмін” Венесуели на Україну. Іншими словами, якщо ми хотіли… тримати Росію подалі від нашого двору (вона вже вислала кілька спецслужбовців для захисту уряду Венесуели і попередження військового втручання США), то в той же час у них (Росії. – Ред.) була своя версія подій: … мовляв, Ви (США. – Ред.) самі на нашому дворі (в Україні. – Ред.)”, – розповіла Хілл.

Вона додала, що Рада нацбезпеки США доручила їй передати Росії, що такі домовленості неприйнятні.

Нагадаємо, раніше народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з главою Російської Федерації Володимиром Путіним у Нормандському форматі має закінчитись або припиненням війни, або продовженням санкцій проти РФ.

“Наша команда не проти зустрічі Зеленського і Путіна. Але результатом цієї зустрічі повинен бути позитивний для України результат. Мова йде про виконання наших умов: повернення контролю над Донбасом, над нашим кордоном з РФ”, – сказав депутат.

Гончаренко додав, що у разі невиконання умов української сторони, Європа має продовжити санкції проти держави-агресора.