Генпрокурорка повідомила, коли буде вирок у справі про розстріли на Інститутській. ВІДЕО

Ірина Дубровська 16, Лютий 2021, 14:42 79

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова у звіті про розслідування справ Майдану заявила, що є підстави до кінця 2021-го розраховувати на вирок суду у справі щодо розстрілів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.

Про це вона заявила у відеозверненні, присвяченому річниці вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, предає Думка.

“Серед перспектив на цей рік – завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З огляду на періодичність судових засідань, ми маємо підстави розраховувати на вирок до кінця 2021-го”, – зазначила Венедіктова.

Також вона повідомила, що протягом 2020 року у “справах Майдану” було повідомлено втричі більше підозр та скеровано обвинувальних актів, ніж у 2019-му.

“Торік ми значно активізували слідство в цих провадженнях. За процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам – це втричі більше, ніж у 2019 році. Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, троє прокурорів, п‘ятеро суддів, десятеро цивільних осіб”, – розповіла генеральна прокурорка.

За її словами, також протягом минулого року за результатами клопотань прокурорів профільного департаменту ОГПУ слідчі судді оборали заочні запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою стосовно 31 підозрюваного, серед яких 25 колишніх правоохоронців, чотири колишні високопосадовці та дві цивільні особи.

Як зазначила Венедіктова, ці судові рішення дають стороні обвинувачення процесуальну можливість розпочати щодо підозрюваних процедуру екстрадиції та звернутися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

При цьому протягом минулого року суди видали 20 таких дозволів, а заочне досудове розслідування нині здійснюється щодо 10 колишніх співробітників полку “Беркут”, які підозрюються в умисному вбивстві 48 осіб та замахів на умисні вбивства 80 осіб 20 лютого 2014 року, а також в інших злочинах, повідомила генпрокурорка.