Геращенко: Україна не пустить на вибори спостерігачів від країни-агресора

ДУМКА 14, Лютий 2019, 04:41 189
Геращенко: Україна не пустить на вибори спостерігачів від країни-агресора

Російських спостерігачів від будь-яких міжнародних організацій не пустять на українські вибори навіть на один день.

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає “Думка“.

Вона нагадала, що представництва країн Європейського союзу і США відмовляють у видачі віз без пояснень. Будь-яка країна має право впускати на свою територію людей або не пускати, виходячи зі своїх національних інтересів і з міркувань безпеки.

Геращенко заявила, що ніхто не пустить жодного російського спостерігача в Україну навіть на один день. Вона зазначила, що це повне право України не впускати в країну представників країни-агресора, яка анексувала Крим і підтримує терористів Донбасу.

Геращенко заявила, що Росія повинна повернути Україні Крим і Донбас, звільнити всіх українських заручників, вивести всю військову техніку і озброєння з окупованих територій, і тільки тоді їм дозволять спостерігати за виборами в Україні.

Крім того, вона висловила глибоке занепокоєння з приводу того, що в офіційному звіті БДІПЛ ОБСЄ з моніторингу виборів в РФ немає ні слова про те, що в окупованому Криму була фальсифікація, де насильницьким чином людей змушують змінювати громадянство України.

Вона заявила, що ОБСЄ ще буде соромно за те, що вона вдається до практики подвійних стандартів, в той час, як Україна допомагає ОБСЄ, ООН та РЄ не забувати на яких стандартах ґрунтується робота цих організацій.

Геращенко додала, що всі інші міжнародні спостерігачі можуть приїжджати і спостерігати за виборами в Україні, для них будуть створені всі умови.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що не допустить російських спостерігачів на українські вибори і для цього віддасть спеціальний наказ держприкордонслужбі.