Голова Моніторингового комітету ПАРЄ: для депутатів асамблеї гроші важливіші за принципи

ДУМКА 26, Червень 2019, 19:46 272
Голова Моніторингового комітету ПАРЄ: для депутатів асамблеї гроші важливіші за принципи

Доповідач за резолюцією про підтвердження повноважень російської делегації, британець Роджер Гейл, вважає, що Парламентська асамблея пожертвувала принципами організації на користь російських грошей.

Про це він заявив у виступі на засіданні ПАРЄ, повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди”.

Представляючи резолюцію, Гейл, який є головою Моніторингового комітету ПАРЄ, наголосив, що профільний комітет змінив підготовлену ним резолюцію до непізнаваності, оскільки прибрав з неї положення про накладання обмежень на делегацію росіян.

“Я вважаю, що у нас є зобов’язання перед сім’ями людей, які втратили життя у літаку (авіалайнера MH17), перед сім’ями моряків, а також перед багатьма іншими людьми”, – заявив він.

По завершенню дебатів він знову взяв слово, попередивши, що делегати ПАРЄ, безумовно підтвердивши повноваження делегації РФ, “продали” власні принципи на користь російських грошей.

“Дехто із тих, хто є у цій кімнаті, вважають, що гроші нам потрібні більше, ніж принципи”, – заявив доповідач.

“Я можу дивитися у дзеркало вранці. Але я не знаю, як багато з тих, хто голосував інакше (на користь РФ), можуть дивитися у дзеркало так само”, – звернувся він до колег.

Нагадаємо, раніше колишній президент України Петро Порошенко прокоментував повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи.

“Повернення Росії в ПАРЄ – поразка не лише України, але і всієї Європи та світу.

Особисто хочу висловити велику влячність нашій делегації на чолі з Водимиром Ар’євим, за участю Ірини Геращенко, Марії Іонової та всіх, хто був у складі делегації за блискучу дипломатичну поведінку – вони билися, як могли. Але їх кинули без дипломатичного прикриття, як 9 роту. Дякую, що попри шалений тиск гідно представили Україную!

Ми не можемо допустити реваншу Росії у зовнішній політиці і будемо застосовувати усі доступні нам важелі, щоб захистити Україну!” – зазначив Порошенко.