Медкомітет Ради очолять махінатори часів Януковича

ДУМКА 28, Серпень 2019, 14:36 292
Медкомітет Ради очолять махінатори часів Януковича

Антикорупційні та пацієнтські організації закликають партію “Слуга Народу” не погоджувати кандидатуру Валерія Дубіля на посаду першого заступника комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичних послуг та медичного страхування.

Про це йдеться у спільній заяві Центру протидії корупції та мережі “ЛЖВ”.

Кілька років помічником та довіреною особою нардепа Дубіля був Дмитро Підтуркін, радник Раіси Богатирьовою по закупівлям.

“Підтуркін входив у робочі групи, які розробляли документацію з лікарських засобів та номенклатур. Ці групи формували перелік ліків, що закуповували за кошти платників податків, в розкраданні яких і звинувачують Богатирьову”, – йдеться у заяві.

За свідченнями СБУ, у 2012-2014 роках, коли Раіса Богатирьова була на посаді міністра, понад 1 мільярд гривень було вкрадено з бюджетних коштів на ліки.

Корупційні схеми Богатирьової та її поплічників призвели до значного завищення цін на лікарські засоби і медичні вироби. За даними СБУ фармацевтичні дистрибютори постачали ліки на замовлення МОЗ за цінами завищеними на 20-40%.

“Наполягаємо на тому, щоб керівництво комітету охорони здоров’я було позбавлено корупційного шлейфу та відверто лобістських зв`язків з махінаторами часів Януковича”, – зазначають антикорупційні та пацієнтські організації.