НАТО хоче взяти під контроль діяльність СБУ

ДУМКА 13, Липень 2019, 02:03 640
НАТО хоче взяти під контроль діяльність СБУ

Представництво НАТО в Україні вважає першочерговою реформу СБУ.

Генсекретар НАТО Йенс Столтенберг відвідає Україну наприкінці жовтня, повідомила директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, передає Укрінформ.

За її словами, представництво НАТО в Україні працює щодня і продовжує просувати важливі для України реформи.

Вона нагадала, що Україна прийняла новий закон про національну безпеку в 2018 році, і тоді був запропонований цілий пакет законів, які будуть сприяти поліпшенню відносин з Альянсом, але поки ще не всі прийняті, зокрема, йдеться про реформу СБУ.

“Ми думаємо, що треба ще створити комітет у парламенті, який займався наглядом за діяльністю структур безпеки в Україні”, – додала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у кінці червня українські спецслужби провели операцію на території так званої “Донецької народної республіки” і затримали колишнього “командира ППО” міста Сніжне Володимира Цемаха, стверджують його рідні.

Водночас офіційні українські інстанції цю історію не підтверджують і не коментують.

На думку рідних, зацікавити українських силовиків Цемах міг тому, що поруч з цим містом 17 липня 2014 року був збитий малайзійський “Боїнг”, а сам він служив у проросійських формуваннях “ДНР”.

Факт затримання Цемаха Російській службі BBC News підтвердили його дочка, яка проживає на території “ДНР” і київський адвокат Роман Гонтарєв (зареєстрований у Раді адвокатів Київської області відповідно до Єдиного реєстру адвокатів України).

Вони стверджують, що колишній учасник збройних формувань самопроголошеної “ДНР” Володимир Цемах був затриманий у своїй квартирі в місті Сніжне 27 червня, після чого незрозумілим до кінця способом був переправлений через лінію зіткнення на територію, контрольовану українською армією.