Більшість українців не готові взяти участь у територіальній обороні держави, – опитування

ДУМКА 1, Червень 2021, 15:35 2749
Більшість українців не готові взяти участь у територіальній обороні держави, – опитування

Більшість українців особисто не готові взяти участь в територіальній обороні держави. Згодні на це лише близько 31% громадян.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього (УІМ) спільно з New Image Marketing Group у період з 15 до 24 травня 2021 року, передає Depo.ua.

Водночас, якщо подивитися на розподіл відповідей за гендерною ознакою, можна констатувати, що серед чоловіків ця готовність є явно вищою: 46% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких лише 18%.

З усіх поколінь вищу готовність висловлюють представники вікової групи 35-44 роки: 37% з них готові особисто доєднатися до військ територіальної оборони.

Натомість молодь до 24 роки демонструє готовність майже ідентичну до представників старшого покоління: 26% з неї готові особисто доєднатися.

За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей відповідно по 35%.

А ось мешканці регіонів, які з безпекових причин більше потребують створення бригад по 3-5 тисяч в кожній області, зокрема Донбас, набагато менше до цього готові – лише 13% особисто доєдналися б і 79% до цього не готові.