Підозри ДБР до Порошенка “висмоктані з пальця” і розваляться в суді, – в. о. генпрокурора Чумак

Володимир Маркопольский 7, Березень 2020, 16:16 196
Підозри ДБР до Порошенка “висмоктані з пальця” і розваляться в суді, – в. о. генпрокурора Чумак

Підозри п’ятому президенту України Петру Порошенку, які підготувало Державне бюро розслідувань, не були підписані ексгенпрокурором Русланом Рябошапкою через те, що вони фактично “висмоктані з пальця”.

Про це в інтерв’ю розповів в.о. генпрокурора Віктор Чумак.

“Ми не гальмували жодної справи, але й не підписали жодної підозри, якщо вона не вивірена до останньої літери. Підозра – це ж не один аркуш, а сто сторінок, на яких описується конструкція злочину, щоб суд її прийняв. Якщо ж ти підписуєш необґрунтовану підозру і суд її такою визнає, ти так само відповідаєш у кримінальному порядку за незаконне притягнення до відповідальності”, – зазначив Чумак.За його словами, якість цих підозр була такою, що їх неможливо було навіть виправити: “Було б, що виправляти. Якщо фактів у слідства і в підозрі немає, їх не висмокчеш із пальця. Воно ж у суді потім усе розвалиться”.

Чиновник зазначив, що був дуже жорстким політичним опонентом Порошенка, але це ще не привід підписувати незаконні документи.

“От завтра мені як в. о. принесуть підозру Порошенкові – і що робити? (Сміється.) Скажуть – Чумак не підписує підозри Порошенку, бо той йому заплатив. Але ж я не можу підписати незаконний документ”, – підсумував він.