Підприємства Коломойського почали закуповувати електроенергію в Росії

ДУМКА 2, Жовтень 2019, 16:11 344
Підприємства Коломойського почали закуповувати електроенергію в Росії

Компанія “Юнайтед Енерджі”, яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, поставила з Росії 100 МВт електроенергії.

Про це йдеться в матеріалі “Приватбанк, дешева електроенергія з Росії і нафтогазовий шельф” , присвяченому змінам в житті Коломойського після знаменитого фото з президентом України Володимиром Зеленським.

“Поставку підтвердив диспетчер”, – сказало джерело.

Фірма ” Юнайтед Енерджі “з початку 2019 року постачала газ на” Дніпроазот “Коломойського і викуповувала його в іншої компанії олігарха – “Укрнафти”.

“Юнайтед Енерджі” зареєстрована в минулому році. Її засновником числиться Андрій Короткевич-Лещенко. Він також є партнером в газовій компанії ТОВ “Укр-Альянс Груп”, яка бере участь в торгах на постачання газу в ProZorrо, використовуючи довідки, видані структурі “Укрнафтобуріння” (ще один актив Коломойського).

Постачання електроенергії з Росії стали можливі завдяки змінам, внесеним до закону про ринок електроенергії Верховною Радою 18 вересня.

Зокрема, в статті 66 з’явилася норма про те, що дозволяється імпорт електрики з країн, які не входять в європейське Енергетичне Співтовариство (а це перш за все РФ і Білорусь) за двосторонніми договорами. Прописану раніше заборону парламентарії прибрали.

Теоретично поставки за двосторонніми договорами – це прямий шлях для зниження тарифів для вітчизняних підприємств, які скаржаться, що не витримують “нового ринку” і захмарних цін на електрику, які з липня зросли на 20-30%.

Лобістами Закону називають главу профільного парламентського комітету Андрія Геруса і Коломойського. Останній зацікавлений у постачанні дешевої російської електроенергії на свої підприємства.