Гончарук зажадав, щоб за місяць на українській митниці зникла контрабанда

ДУМКА 24, Жовтень 2019, 20:03 459
Гончарук зажадав, щоб за місяць на українській митниці зникла контрабанда

Під час поїздки до Чернівецької області прем’єр-міністр Олексій Гончарук дав місяць на усунення контрабанди на митниці.

Про це інформує Урядовий портал.

Глава уряду разом з головою Державної митної служби Максимом Нефьодовым відвідав пункт пропуску “Порубне” на кордоні з Румунією в рамках робочої поїздки у Чернівецьку область.

“Ми постійно отримуємо скарги від бізнесу про проблеми на митних кордонах. Приїхав проінспектувати особисто. Підготувалися добре, жодної машини на огляді, навіть черга невелика на під’їзді. І водіїв проінструктували-кажуть, стоїмо десь по 2 години, не більше. Хоча не на камеру вони розповідають, що 5 діб”, – сказав Гончарук.

Вирішити проблему постійних черг могли б сканери, але жоден з 4 закуплених ще рік тому не працює.

“Щоб запустити в роботу сканер, потрібно підписати пару паперів. Не розумію, чому досі не зроблено. Це саботаж”, – зазначив глава уряду.

Прем’єр також зазначив, що в минулому році були виділені гроші на реконструкцію під’їзних шляхів до пункту пропуску. Але куди їх Делі-невідомо. Роботи не виконані.

“За час експерименту з фінансування реконструкції доріг митницею до спецфонду Чернівецької області були направлені кошти з Дорожнього фонду. Це мільйони гривень. Однак під’їзні шляхи так і не відремонтували. Я попрошу генпрокурора розібратися з цією ситуацією, щоб винні в розкраданні бюджетних коштів були покарані”, – сказав Гончарук.

За його словами, це ще не всі проблеми. Через місяць має запрацювати Буковинська митниця, а її приміщення не належить державі.

“І будівля, в якій розміщена митниця, і термінал, де знаходиться місце прибуття і проходить оформлення, орендується нами-належить одній всім відомій в регіоні людині. Так не повинно бути”, – зазначив Гончарук.

Він доручив начальнику Головного управління ГФС в Чернівецькій області Віталія Скворцову, міському голові Олексію Каструку та в. о. голови облдержадміністрації Михайлу Павлюку за два тижні знайти приміщення, де можна буде розмістити митницю та інфраструктуру для митного оформлення.

Гончарук також доручив прокурору Чернівецької області Олегу Соболю посилити боротьбу з митними правопорушеннями: “звертаюся до представників усіх правоохоронних органів: або ви припиняєте кришувати контрабанду, або вам нічого робити на ваших посадах. І пан прокурор – серед перших”, – заявив прем’єр-міністр.