Це була помилка: у Зеленського пояснили, чому він зустрічав комерційний вантаж компанії “Епіцентр”

ДУМКА 5, Травень 2020, 01:27 1200
Це була помилка: у Зеленського пояснили, чому він зустрічав комерційний вантаж компанії “Епіцентр”

Заступник керівника офісу президента України Кирило Тимошенко ще раз пояснив, що 23 квітня літак Ан-225 “Мрія” держпідприємства “Антонов” привіз в Україну з Китаю медичний вантаж на замовлення і за кошти компанії “Епіцентр К”, і частину його передав за домовленістю як гуманітарну допомогу українським лікарням.

Про це він повідомив в ефірі програми “Свобода слова”.

“Звичайно, для нас, як для держави, було важливо, щоб ці вантажі привозили українські літаки. На жаль, у нас не було можливості зібрати таку кількість засобів захисту в одному місці, щоб забрати їх, наприклад, літаком “мрія”.

Ми дізналися, що одна з приватних компаній – “Епіцентр” – замовляє літак” Мрія “у держпідприємства” Антонов ” і хоче привезти для себе Комерційний вантаж.

Але, з тим, що вони везуть Комерційний вантаж, вони частина, фактично більше третини цього вантажу, вони передають в лікарні по всій країні. Це 2 млн медичних масок, 70 тис.одноразових костюмів для лікарів і 30 тис. захисних окулярів”, – розповів він.

Тимошенко вказав, що за таких умов президентом Володимиром Зеленським було прийнято рішення, що потрібно зустріти цей літак.

“Тому що, по-перше, це наша гордість – літак “Мрія”. По-друге, частина цього вантажу передається нашим лікарям. Президент на прес-підході в аеропорту під час зустрічі “Мрії” сказав, що частина цього вантажу є гуманітарною, частина – йде в наші аптеки і магазини. У цьому не було ніякого секрету. Потім цю ситуацію перекрутили”, – пояснив заступник голови ОП.

Тимошенко погодився, що дійсно, напевно, потрібно було сказати відразу, що цей вантаж замовила і оплатила приватна компанія.

“Можливо, ми допустили в цьому помилку. Але я ще раз підкреслюю, ” Епіцентр “заплатив до державного бюджету за літак через ДП” Антонов”, привіз вантаж за свої кошти і частину цього вантажу передав до лікарень. Я не бачу взагалі в цьому нічого поганого”, – підкреслив він.